Κακή εμφάνιση και νέα ήττα για τον Αχιλλέα στο Αιτωλικό

Τρίτη σερί ήττα για τον Αχιλλέα που ηττήθηκε δεχόμενος περισσότερους από 100 πόντους στο Αιτωλικό.

Κακή εμφάνιση και συνάμα απογοητευτική ήττα με 101-73 γνώρισε στο Αιτωλικό από τον ΑΓΟ Γρ. Λιακατά ο Αχιλλέας Νεοχωρίου. Ο Αχιλλέας αν και είχε ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο, όπου προηγήθηκε με 13-16, είχε ένα καταστροφικό δεύτερο δεκάλεπτο που ουσιαστικά έκρινε και τον αγώνα, καθώς οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 37-17(!) πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ στο 50-33. Στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν δυσκολεύτηκαν να διαχειριστούν το προβάδισμα, αυξάνοντας τη διαφορά και φτάνοντας στην άνετη νίκη.

Διαιτητές: Λύτρας - Παπαστάμος

Δεκάλεπτα: 13-16, 50-33, 75-52, 101-73

Γρ. Λιακατάς (Σταμουλάκης): Καραπαναγιώτης 2, Γκανιατσός 12(4), Γατσώρης 2, Μοσχόπουλος 10, Λάμπος 8, Καμπάς 3(1), Αναστασόπουλος 8(2), Γαλαγάλας 9, Κολοζάκης 13(2), Κερανούδης, Καστανάς 15(2), Κουτσούκος 19(2)

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Αρχιμανδρίτης): Σκληβανίτης 20, Φούκας, Μαγγίνας 7(1), Τζαμούρας 3, Ρούσσας 7, Αρχιμανδρίτης 8, Γιαννάκης 7, Θεοδώρου 7(1), Σαπέρας 4, Σιατής 12