Ηττήθηκε από τους Μολοσσούς ο Πύρρος

Τρίτη σερί ήττα για την αρτινή ομάδα.

Για ένα ημίχρονο κατάφερε ο Πύρρος να βάλει δύσκολα στους Μολοσσούς στα Γιάννενα (30-27), καθώς στο γ' δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι που είχαν σε πολύ καλή μέρα τον Ζήση που πέτυχε 22 πόντους, μπήκαν "με το πόδι πατημένο στο γκάζι" και με ένα σερί 16-0 προηγήθηκαν 46-27! Στον εναπομείναντα χρόνο η αρτινή ομάδα κατάφερε να ισορροπήσει εκ νέου στην αναμέτρηση, όμως όλα είχαν ήδη κριθεί, με τους Μολοσσούς να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 65-53.

Διαιτητές: Καλαμαράς - Θώμος Ορ.

Δεκάλεπτα: 19-11, 11-16, 22-11, 13-15

Μολοσσοί Ιωαννίνων (Μακρής): Πολύζος 2, Τσιρώνης, Παπαδούλης, Κακατσίδης 8(1), Ζήσης 22(4), Ζώτος 13, Πατραμάνης, Μάκης 6, Γούλας 6, Ιωάννου 5, Μεγαλοοικονόμου 3(1), Καλούπτσογλου

Πύρρος Αρταίων (Κωσταπαππάς): Κοντός, Ευθυμίου 8, Σακκάς 2, Χίντζιος 15(1), Σκορδής 4, Κωσταπαππάς 10(2), Γιαννάκης 5(1), Παπαδημητρίου 5, Δημητρίου 4