Ισοπαλία στα Τζουμέρκα για την ΑΕΚΠ

Ισόπαλες με 2-2 αναδείχτηκαν στα Τζουμέρκα, η τοπική ομάδα με την ΑΕΚΠ.

Για ένα ακόμα ματς οι παίκτες της ΑΕ Κιρκιζατών/ Πλησιών, είχαν περισσότερα δοκάρια παρά γκολ, και ο μαχητικός ΑΟΚ Τζουμέρκων, βρίσκοντας σε ακόμα ένα ματς γκολ από το Νίκο Πλεύρη, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με 2-2. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν το ημίωρο, αρχικά, κάνοντας το 0-1 στο 10ο λεπτό, με τον Τζιανούμη με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 23ο λεπτό, ήταν σειρά του έτερου κεντρικού αμυντικού της ΑΕΚΠ, του Διαμάντη, να βρει δίχτυα με προσωπική προσπάθεια. Δύο λεπτά αργότερα, ο Σεντόρης είχε την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του, όμως η προσπάθειά του σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Γιώργου Κατσάνου έπειτα από κόρνερ του Πλεύρη. Στο 31ο λεπτό, ο Πλεύρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ξαναέβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι μειώνοντας σε 1-2, ενώ πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα, οι φιλοξενούμενοι είχαν ακόμα ένα δοκάρι σε σουτ του Φώτη Παππά.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 75ο λεπτό να φέρουν το ματς στα ίσα, με τον Πλεύρη να σημειώνει δεύτερο γκολ, με σουτ έπειτα από κάθετη πάσα του Νίκου Διονύση. Η ΑΕΚΠ είχε την ευκαιρία να ανακτήσει το προβάδισμα, όμως στο 81ο λεπτό, ο Σίμος σημάδεψε για τρίτη φορά για την ομάδα του το δοκάρι, και το σκορ παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα στο 2-2.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Αθανασίου Άγγελος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Κανταρέλης, Τσιώρης (77' Διονύσης Δ.), Κούρτης, Κωνσταντινίδης, Κατσάνος Γ., Σπανός (71' Δήμος), Στύλιος, Κατσάνος Π., Πλεύρης, Διονύσης Ν. (90' Βόιδαρος), Νάσιος (62' Χάρος)

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς Αλ.) : Παπαδημητρίου, Κωνσταντίνου, Κοντογιάννης (65' Σιαφάκας), Τζιανούμης, Διαμάντης, Σίμος, Παππάς Φ., Μήτσιος, Σεντόρης, Σερέτης (86' Μπέλλος), Ζαγγανάς (74' Αράπης)