Ισοπαλία με δύο γκολ στο τέλος για Αγ. Αναργύρους και Κιρκιζάτες

Χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο, Άγιοι Ανάργυροι και ΑΕΚΠ έμειναν στην ισοπαλία με 1-1.

Ισοπαλία με 1-1 για τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων και την ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, που είχε ως αποτέλεσμα το σοβαρό τραυματισμο του Νίκου Παππά της ΑΕΚΠ, με τις ευχές όλων μας ο ποδοσφαιριστής να έχει τη συντομότερη δυνατή ανάρρωση. Στο 10ο λεπτό, η ΑΕΚΠ απείλησε με τον Παπαδόπουλο από καλή θέση να σουτάρει άουτ, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 16', με το Γεωργούλα να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα λίγο άουτ. Μέχρι την ανάπαυλα οι δύο ομάδες είχαν από μία ακόμα καλή στιγμή, με το Βασιλάκη για την ΑΕΚΠ να έχει ένα καλό σουτ στο 32' που έφυγε άουτ, και τον Καζναφέρη για τους Αναργύρους στο 34ο λεπτό, να εκτελεί ωραία απευθείας φάουλ, όμως τον Παπαχαρίση να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι πιο δυνατά στο ματς, όμως χρειάστηκε να φτάσουμε στο 70ο λεπτό για να απειλήσουν, όταν μετά από φάουλ του Καζναφέρη, ο Σιαπλαούρας πήρε την κεφαλιά, όμως οι αμυνόμενοι σταμάτησαν την μπάλα προ του τέρματος. Κάπως έτσι και χωρίς πολλές φάσεις, φτάσαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, που επιφύλασσε όλη τη δράση του αγώνα. Στο 86ο λεπτό, ο Καζναφέρης εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση, η μπάλα άλλαξε και λίγο πορεία και κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-0. Η ΑΕΚΠ δεν εγκατέλειψε το ματς και δικαιώθηκε, καθώς ένα λεπτό αργότερα έφερε το ματς στα ίσα, όταν μετά από μπροστινή μπαλιά στον Παπαδόπουλο, ο επιθετικός της ΑΕΚΠ κοντραρίστηκε με το Σιαπλαούρα, με την μπάλα να κρεμά τον Παππά και να καταλήγει στα δίχτυα, για το 1-1. Οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις είχαν μια καλή στιγμή να πάρουν το τρίποντο, όμως η κεφαλιά του Γεωργούλα έφυγε λίγο έξω και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Διαιτητής : Μπαϊλης Νίκος  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Βαρέλης Βασίλης

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Σακκάς Κ., Κόνιαρης, Σιαπλαούρας, Τζίμας, Μπαλαδήμας, Γεωργούλας, Καζναφέρης, Μήτσος, Χούσος, Κάτσινος (63' Μποχώτης)

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Παππάς) : Παπαχαρίσης, Χαϊντάρι, Κωνσταντίνου, Μανιφάβας, Νικοπολίδης, Αρναουτόπουλος, Ξυλογιάννης, Βασιλάκης, Παππάς (30' λ.τρ. Σιαφάκας), Τσίρος, Παπαδόπουλος