Ισοπαλία για Φιλοθέη και Καλόβατο

Στην ισοπαλία με 1-1 έμειναν η Φιλοθέη με τον Ολυμπιακό Καλοβάτου.

Ισοπαλία με 1-1 για Φιλοθέη και Καλόβατο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια να απομακρυνθούν από τη ζώνη των μπαράζ και να μην κινδυνέψουν. Στο 3ο λεπτό, ο Κατσιγιάννης βρέθηκε σε πολύ καλή θέση όμως πλάσαρε λίγο άουτ, όμως τρία λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν έπειτα από μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Δημήτρης Γιαννούλης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, και είχαν δύο καλές στιγμές, με τον Αθανασίου στην πρώτη περίπτωση να νικά τον Αχιλλέα Κωλέτσο, ενώ στη δεύτερη το πλασέ του Νίκαρη κόλλησε στο βαρύ αγωνιστικό χώρο.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήθελαν περισσότερο το γκολ και το κυνήγησαν περισσότερο, απειλώντας στο 54ο λεπτό, με σουτ του Παύλου που βρήκε στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού, καθώς και στο 62', με τον Αχιλλέα Κωλέτσο που προειδοποίησε, για να φτάσουμε στο 71ο λεπτό, όταν στην κόντρα επίθεση, ο Ολυμπιακός βρήκε χώρο, ο Παύλου βρήκε το γρήγορο Αχιλλέα Κωλέτσο και εκείνος αυτή τη φορά δε λάθεψε, φέρνοντας το ματς στα ίσα και στο τελικό όπως έμελλε να παραμείνει, 1-1, καθώς στον υπολειπόμενο χρόνο παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων το σκορ δεν άλλαξε.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Μεσίτι Γιάννης

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Μποχώτης (46' Γιαννούλης Σ.), Ευθυμίου, Τασούλας (76' Τσιρογιάννης), Διαμάντης, Καραχάλιος, Γεωργακόπουλος, Κατσιγιάννης, Μουζακίτης, Καραγιάννης, Γιαννούλης (82' Τζιομάκης)

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Σάλλας, Τζίμας, Χαϊντάρι (6' Τσόγκας), Σαλτογιάννης, Τζώρας, Κιούρα, Παύλου, Τόλης, Νίκαρης (81' Σμύρης), Θεμελής (69' Κωλέτσος Π.), Κωλέτσος Αχ.