Ισοπαλία για Αίαντα και Σκουφά

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν ο Αίας Ράχης με το Σκουφά Κομποτίου στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν ο Αίας Ράχης με το Σκουφά Κομποτίου, με τους γηπεδούχους πλέον να πέφτουν στην 4η θέση και να νιώθουν την ανάσα του ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που βρίσκονται μόλις ένα βαθμό πίσω τους. Ο Σκουφάς απείλησε πρώτος στο 15ο λεπτό, με το σουτ του Φ. Παπανδρέου από καλή θέση, να βρίσκει αντίδραση από τον Γκουσάιλα, για να απαντήσει στις ευκαιρίες στο 20ο λεπτό, ο Αίας, με το Χαϊντάρι να σουτάρει και το Βατούγιο να διώχνει δύσκολα. Στο 35ο λεπτό, ο Σκουφάς είχε σημαντική ευκαιρία να προηγηθεί, όταν μετά από φάουλ του Καραδήμα, ο Χ. Παπανδρέου από πολύ καλή θέση, δεν μπόρεσε να βρει την εστία, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Σιαπάτης έπιασε εντυπωσιακό γυριστό σουτ, όμως ο Βατούγιος έδιωξε σε κόρνερ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Αίας έφτασε κοντά στο γκολ μόλις στο 46ο λεπτό, με το Χαϊντάρι να σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, στο δοκάρι. Μετά από ένα δυνατό πρώτο δεκάλεπτο, ο Σκουφάς έμεινε με παίκτη λιγότερο, στο 55ο λεπτό, λόγω δεύτερης κίτρινης στο Χ. Παπανδρέου, με τον Αίαντα να παίρνει την πρωτοβουλία, και το Σκουφά να ψάχνει κάποια κόντρα. Στο 59ο λεπτό, ο Κορέλης εκτέλεση απευθείας φάουλ, όμως η μπάλα σταμάτησε και πάλι στο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Τσίρος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως ο Βατούγιος το νίκησε. Στο 69ο λεπτό, ο Παππάς έχασε σημαντική ευκαιρία από θέση τετ α τετ, και ο Σκουφάς στο 75ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί, όταν σε μια αποτελεσματική κόντρα επίθεση, ο Φ. Παπανδρέου βρήκε το νεοεισελθόντα Στράτο και εκείνος σκόραρε, για το 0-1. Ο Αίας ενέτεινε την πίεσή του, κλείνοντας το Σκουφά στα καρέ του, πέφτοντας όμως πάνω στο Βατούγιο, που ήταν σε εξαιρετική μέρα. Τελικά στο 84ο λεπτό, μετά από σύγχυση στην άμυνα του Σκουφά, ο Παππάς, που όπως και ο έτερος σκόρερ του ματς, είχε περάσει ως αλλαγή, βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 1-1. Στον υπολειπόμενο χρόνο, ο Αίας πάλεψε για την ολική ανατροπή, έχοντας νέες φάσεις, με σημαντικότερη αυτή του Τσίρου, στο 88ο λεπτό, που είδε το Βατούγιο, που ήταν και ο κορυφαίος της αναμέτρησης να του παίρνει την "μπουκιά" από το στόμα, και το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Βασιλάκης Στέργιος - Μαζαράκος Νίκος

Αίας Ράχης (Παππάς Αλ.) : Γκουσάιλα, Ευαγγέλου Σ. (51' Παππάς), Καλαμπαλίκης, Αβραμίδης, Κατέρος, Γιώτης, Ξυλογιάννης, Σιαπάτης (68' Κόξιας), Κορέλης, Τσίρος, Χαϊντάρι

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Βατούγιος, Δήμος, Κώτσης, Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Καραδήμας, Χαβέλας (46' Βασίλας), Παπανδρέου Φ., Μασκλαβάνος (73' Στράτος), Μαλτέζος, Παπανδρέου Χ.