Με ανατροπή στο τέλος επικράτησε η Ανέζα της Φιλοθέης

Τη διαφορά της από την κορυφή διατήρησε η Ανέζα, που επικράτησε 3-2 της Φιλοθέης, με ανατροπή, και γκολ του Μιχάλη στο 87'.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Ανέζα, που επιβλήθηκε πολύ δύσκολα της Φιλοθέης, με 3-2, και διατηρήθηκε 6 πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Δόξα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως η Ανέζα, χάρη σε ένα γκολ του Μιχάλη στο 87ο λεπτό, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να το διατηρήσουν μέχρι το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν πολύ νωρίς στο ματς, όταν ο Αγγ. Καραγιάννης ανατράπηκε και κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Δήμος, γράφοντας το 0-1. Η Ανέζα πήρε την κατοχή της μπάλας και έψαξε την ισοφάριση, με το Μιχάλη να έχει στο πρώτο τέταρτο δύο κεφαλιές, που βρήκαν αμφότερες τον Μπόλη σε σωστή θέση, ενώ ο Μιχάλης και πάλι, στο 19ο λεπτό εκτέλεσε απευθείας φάουλ, που έφυγε λίγο έξω από την εστία. Στο 22ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα, όταν ο Μιχάλης εκτέλεσε νέο φάουλ, η μπάλα σταμάτησε στο τείχος και ο Χρηστογιάννης, σούταρε δυνατά στην επαναφορά και σκόραρε, γράφοντας το 1-1. Η Φιλοθέη, ανέκαμψε και κατάφερε μάλιστα να ανακτήσει το προβάδισμά της, στο 32ο λεπτό, όταν ο Βασιλάκος έκανε τη σέντρα και ο Δ. Καραγιάννης με κεφαλιά σκόραρε, γράφοντας το 1-2, σε μια φάση, που οι γηπεδούχοι φώναξαν για fair-play.

Στην επανάληψη, η Ανέζα έψαξε από νωρίς την ισοφάριση και στο 51ο λεπτό, είχε ευκαιρία με το Ρούμπο να κάνει προσωπική ενέργεια και να σουτάρει άστοχα. Στο 66ο λεπτό, η Ανέζα έφερε το παιχνίδι στα ίσα, όταν μετά από ακόμα μία πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μιχάλη, ο Μπόλης έδιωξε, η μπάλα χτύπησε και στο οριζόντιο δοκάρι και πήρε ύψος, με τον Ρούμπο στην επαναφορά να σκοράρει με κεφαλιά, γράφοντας το 2-2.  Ο Μιχάλης έψαξε το γκολ και στο 70ο λεπτό με απευθείας φάουλ, με τον Μπόλη να διώχνει πάλι δύσκολα και τους γηπεδούχους να εντείνουν τις προσπάθειες τους για ένα γκολ. Στο 84ο λεπτό, ο Ρώσσιος είχε καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ, για να φτάσουμε στο 87ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Γκανάρα, ο Μιχάλης με ωραία κεφαλιά, βρήκε σε καίριο σημείο το γκολ που αναζητούσε, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2, μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων.

Διαιτητής : Σιατής Κωσνταντίνος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Σαρλής Χρήστος

ΠΑΣ Ανέζα (Σφήκας) : Μπακοχρήστος, Χουλιάρας Αν. (46' Γκανάρας), Παπανίκου, Πλακιάς, Ρώσσιος, Χρηστογιάννης, Σιώζος Γ. (68' Ζώης), Μιχάλης (89' Μπακοχρήστος Θ.), Παραλίκας, Παναγιώτου, Ρούμπος

ΑΟ Φιλοθέης : Μπόλης, Ζώης, Ευθυμίου, Γαλάνης, Τολιάκης (67' Σεϊμένης), Τσιάπαλης (67' Κιούρα), Καραγιάννης Αγγ. (87' Παππάς), Μπαλαδήμας, Δήμος, Καραγιάννης Δ., Βασιλάκος