Με γκολ στο 88' ο Απόλλων Γλυκορίζου νίκησε το Μενίδι (vid)

Embed video:

Ευχαριστούμε τον Χρήστο Αλεξόπουλο για τα στιγμιότυπα του παιχνιδιού.

Με νίκη ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα ο Απόλλων Γλυκορίζου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με κεφαλιά του Γιάννενα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργάκη. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, με τον Γείτονα να κερδίζει πέναλτι από τον Τρούλλη, σε μία φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση πλαγίου άουτ. Ο Καλαμπούκης έστειλε στην άλλη γωνία των Μπίζα, κάνοντας το 1-1.

Στο β' ημίχρονο ήταν η σειρά των γηπεδούχων να κερδίσουν πέναλτι με τον Νίκο Παππά, αλλά ο Γιάννενας που ανέλαβε την εκτέλεση είδε τον Μπόλη να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να αποκρούει. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους ήρθε στο 88ο λεπτό, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Μαλέσκου και προσπάθειες των Γιάννενα και Κραμπή να σκοράρουν, ο Νίκος Παππάς με την τρίτη προσπάθεια βρήκε δίχτυα, δίνοντας μια σημαντική νίκη στην ομάδα του απέναντι στη νεανική ομάδα του Μενιδίου, με σκορ 2-1.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Γεωργούλας Βαλάντης - Γκόκα Κατερίνα

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς): Μπίζας, Τριαντάφυλλος, Θάνος, Τρούλλης, Ντάκουλας (90' Μπαλάφας), Γρηγορίου (46' Δήμητσας), Κραμπής (81' Μπαλαδήμας), Γεωργάκης, Μαλέσκος, Παππάς, Γιάννενας

ΑΕ Μενιδίου (Νίκου): Μπόλης, Μαλτέζος, Καλαμπούκης, Κασελούρης, Μπελής (14' λ.τρ. Βασίλας), Στασινός, Κάλλιας, Γείτονας, Νούσιας, Κολιούλης (70' Οικονόμου), Θανάσης