Ισοπαλία για Άγιο Σπυρίδωνα και ΠΑΣ Ανέζα

Στην ισοπαλία με 2-2 έμειναν ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα με τον ΠΑΣ Ανέζα.

Βίοι αντίθετοι για τον Παναγροτικό και τον ΠΑΣ Ανέζα, με τους μεν γηπεδούχους να αποχαιρετούν και μαθηματικά την πρώτη κατηγορία του τοπικού Πρωταθλήματος, και την Ανέζα να εξασφαλίζει χτες την παραμονή της σε αυτή. Στο χτεσινό παιχνίδι, οι δυο ομάδες σημείωσαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με την Ανέζα να επιχειρεί να “κλέψει” το τρίποντο στα τελευταία λεπτά, όμως τον Παναγροτικό να απαντά. Στο 33ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το 0-1, όταν ο Θ. Παππάς που είχε περάσει ως αλλαγή με προσωπική ενέργεια από τα αριστερά και σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι απάντησαν λίγο πριν την ανάπαυλα, όταν ο Ζαρκαδούλας πήρε την κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, γράφοντας το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΣ Ανέζα απείλησε με ένα καλό σουτ του Κοτρότσιου που σταμάτησε στο δοκάρι, για να πάρει τελικά κεφάλι στο σκορ στο 83ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ του Παναγροτικού, οι παίχτες του ΠΑΣ έφυγαν στην κόντρα επίθεση, με τελικό αποδέκτη τον Τσαμπά, που δε λάθεψε, σημειώνοντας το 1-2. Οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, όταν στο 87ο λεπτό, έγινε σέντρα στην περιοχή της Ανέζας, ο Λαζαρος έγινε κάτοχος της μπάλας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Σιατής Κων/νος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γείτονας, Χαλάστρας, Νάσκαρης, Μυφταράι (46' Μπάλλιας – 52' λ.τρ. Γεωργάρας Λ.), Θεοδώρου Ι., Θεοδώρου Ε., Μένα, Ζαρκαδούλας (78' Κωλέτσης), Γεωργάρας, Λάζαρος, Τσεβρενίδης (46' Σακαγιάννης)

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς, Μυτικιώτης, Ρούμπος (25' Παππάς Θ.), Κατσινίκας, Μπαλάγκας, Παππάς (46' Ζώης – 78' Ιωάννου), Μητσαράς, Σιώζος, Τσαμπάς, Κοτρότσιος, Παπαγεωργίου (27' Ντούλας)