Λευκή ισοπαλία για Γραμμενίτσα και Καμπή

Στο "μηδέν" κόλλησαν στο χτεσινό μεταξύ τους παιχνίδι, στη Γραμμενίτσα, η γηπεδούχος Προοδευτική με την ΑΕ Καμπής.

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχτηκαν στον εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Γραμμενίτσας, η τοπική Προοδευτική και η ΑΕ Καμπής. Η ισοπαλία αυτή έριξε τη φιλοξενούμενη Καμπή από την τετράδα, με την Προοδευτική να έχει σχεδόν εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο πρώτο μέρος δε σημειώθηκαν πολλές αξιόλογες στιγμές, με το παιχνίδι κέντρου να κυριαρχεί. Στο δεύτερο μέρος, στο τελευταίο 20λεπτό δημιουργήθηκαν προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, χωρίς όμως αυτό να έρθει, και τις δυο ομάδες να παραμένουν στο “μηδέν”. Στο 70ο λεπτό, ο Τσαρακλημάνης επιχείρησε να σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι με την μπάλα να περνά όμως λίγο άουτ. Στο 80ο ελτπό, ο Λάκκας απάντησε στις ευκαιρίες, σουτάροντας όμως άουτ. Στο 85', η Προοδευτική έφτασε κοντά στο γκολ, όταν ο Κουτσούμπας βρέθηκε σε καλή θέση και πλάσαρε, όμως ο Μπόλης το νίκησε. Η τελευταία καλή στιγμή του ματς ανήκε στους φιλοξενούμενους, με το Στέργιο να δοκιμάζει το πόδι του από πλάγια θέση, όμως την μπάλα να φεύγει άουτ, και το τελικό 0-0 να παραμένει.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Τράμπας Θωμάς – Γεωργούλας Βαλάντης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Νάκος, Σκορίλας, Κακιώνης, Βαλίλης, Ντάκουλας, Κάτσινος, Ρίζος (63' Κουτσούμπας), Νάτσιος, Τσαρακλημάνης, Τσιγαρίδας (79' Θάνος), Δημητρίου

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος, Κωστάκος (63' Μπανιάς), Ντούπης, Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας (75' Μπεζεβέγκης), Παππάς (90' Σταμάτης), Μουστακλής, Τζούκας (61' Ζαχ;aρης), Λάκκας