Ευρεία νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου επί του Ακράτητου

Τη νίκη με 5-1 πήρε στο τελευταίο εντός έδρας ματς της χρονιάς, ο ΠΑΣ Κομμένου 1943.

Στο τελευταίο του εντός έδρας παιχνίδι, στην αξιόλογη πρώτη του χρονιά στους αγωνιστικούς χώρους, ο ΠΑΣ Κομμένου επικράτησε άνετα του Ακράτητου Ακροποταμιάς, με το ευρύ 5-1. Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν για ακόμα ένα ματς ο Νάτσιος που σημείωσε χατ-τρικ. Το πρώτο μέρος ήταν πιο αμφίρροπο, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν στο 3’, όταν ο Κόπανος νίκησε τον Τατσιόπουλο, για να απαντήσουν οι νικητές, με τον Τζουμανίκα να νικά σε αντίστοιχη φάση τον Παπαχρήστο. Στο 19ο λεπτό, ο Κοσμάς είχε πολύ καλό σουτ στο δοκάρι, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Κατσούλης νικήθηκε σε νέο τετ α τετ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα καλό σουτ του Ταστιόπουλου που κόντραρε στο κεφάλι του Τζοβάνου, για να έρθει το 1-0, λίγο πριν την ανάπαυλα, με τον Κοσμά να νικά από θέση τετ α τετ τον Τζουμανίκα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και πέτυχαν το 2-0 στο 56ο λεπτό, με το Νάτσιο να συγκλίνει από αριστερά, και με θαυμάσιο σουτ να κρεμά τον Τζουμανίκα. Δύο λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έχασε διπλή ευκαιρία για το τρίτο τέρμα, κάτι που πέτυχε στο 66’, όταν αφού ξέφυγε από δύο αντιπάλους, πλάσαρε εύστοχα για το 3-0. Ο Τσιρογιάννης στο 70ο λεπτό έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του με δυνατό βολέ, για να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του ο Νάτσιος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έπειτα από σέντρα του Τσιρογιάννη. Οι φιλοξενούμενοι, το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 81’, με το Λούλο να πετυχαίνει θαυμάσιο γκολ, με μακρινή λόμπα, κρεμώντας τον Κόπανο που ήταν έξω από την εστία του, και διαμορφώνοντας το τελικό 5-1. Τη νίκη αυτή, αφιέρωσαν οι γηπεδούχοι στον κόσμο της ομάδας, που αγκάλιασε από την πρώτη χρονιά την προσπάθεια της ομάδος.

Διαιτητής : Δημητρόπουλος Γιάννης  Βοηθοί : Νίκου Θοδωρής – Πολύζος Κων/νος

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) : Κόπανος, Πάνος, Πανακούλιας (72’ Κοσμάς Ν.), Κοντογιάννης, Τζοβάνος, Παπαχρήστος (66’ Λάμπρος), Παππάς (78’ Τσίνας), Τσιρογιάννης (75’ Σπύρου Π.), Κοσμάς, Κατσούλης, Νάτσιος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Εμιριάν (71' Γόγαλης), Μπακόλας (78’ Κώστας Μ.), Κώστας, Σμύρης, Τζινέρης, Λούλο, Κοσμάς, Τατσιόπουλος, Κρίκας, Αγγέλης