Πήρε τη νίκη στη Γραμμενίτσα ο Απόλλωνας

Με 0-1 επικράτησε της Προοδευτικής στη Γραμμενίτσα, ο Απόλλων Γλυκορίζου.

Συνέχεια στις νίκες για τον Απόλλωνα Γλυκορίζου, που επικράτησε της Προοδευτικής, μέσα στη Γραμμενίτσα με 0-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές στιγμές για γκολ, όμως σκόραραν μόλις μία φορά, παίρνοντας όμως το ροζ φύλλο αγώνα. Στο 10ο λεπτό, στην πρώτη φάση του ματς, από σέντρα του Χαϊντάρι, ο Κωτσίλας έπιασε εντυπωσιακό βολ-πλανέ, όμως ο Ρεσίτης, έδιωξε δύσκολα στη γωνία του. Στο 25ο λεπτό, ωραία μπαλιά του Βλάχα για τον Κορέλη, με το Ρεσίτη να βγαίνει και πάλι νικητής. Στο 31' σουτ του Παππά σταμάτησε εκ νέου στον γκολκίπερ της Προοδευτικής, ενώ στο 36ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ, όταν σε γυριστό σουτ του Μπασιάκου, ο Χαϊντάρι έσωσε την ομάδα του στη γραμμή. Στο 40' ο Παππάς έκανε παράλληλο γύρισμα, όμως ο  Μπόλης μπλόκαρε.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 57ο λεπτό, όταν από πάσα του Κωτσίλα, ο Κορέλης μπήκε στην περιοχή, και πλάσαρε εύστοχα για το τελικό 0-1. Στο 62' ο Χαϊντάρι έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια από αριστερά, απέφυγε και το Ρεσίτη, όμως άργησε να πλασάρει και απομάκρυναν οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. Στο 70', προσπάθεια του Παππά του Απόλλωνα και γύρισμα απομάκρυναν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί, ενώ δύο λεπτά μετά η κεφαλιά του Γιώτη έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια. Στο 80ο λεπτό, από φάουλ του Δήμου, νέα κεφαλιά του Γιώτη έφυγε εκ νέου λίγο άουτ, ενώ στην τελευταία φάση του ματς, από ωραία πάσα του Φώτη, ο Μπιθυκούκης μπήκε στη φάση, όμως απομάκρυνε η άμυνα του Απόλλωνα, κρατώντας το υπέρ της ομάδας 0-1.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Κωνσταντίνου Χρήστος - Νικολάου Βαγγέλης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζάς) : Ρεσίτης, Σκορίλας (65' Παππάς Φ.), Παππάς, Κουτρούμπας (60' Βούλγαρης), Τσώλης, Νάτσιος, Φώτης, Μπασιάκος, Μπιθυκούκης, Καλόγηρος (46' Καυκιάς), Νάσης (70' Κάτσινος)

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Μπόλης, Τριαντάφυλλος (82' Δήμος Αλ.), Γεωργούλας (71' Μουζακίτης), Κατσιγιάννης, Γιώτης, Χαϊντάρι, Κωτσίλας, Δήμος Χ., Κορέλης, Παππάς, Βλάχας (75' Γρηγορίου)