Εύκολο πέρασμα από το "Γεώργιος Γιολδάσης" για τους Αγ. Αναργύρους

Με 0-4 επικράτησαν των Ρακούν οι Αγ. Ανάργυροι, για τη 19η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΑ.

Εύκολη νίκη με 0-4 στην έδρα των Ρακούν πήρε χτες ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, στην ύστατη προσπάθεια να πλασαριστούν καλά στις πρώτες θέσεις, για τη μικρή πιθανότητα που πραγματοποιηθούν μπαράζ. Οι φιλοξενούμενοι από τα πρώτα λεπτά έψαξαν το γκολ, όμως τα σουτ των Γεωργούλα και Κόνιαρη στο πρώτο δεκάλεπτο, σταμάτησαν στον Ψωράκη. Στο 25ο λεπτό, τα Ρακούν είχαν ένα σουτ του Πολίτη που έφυγε άουτ, για να ανοίξει το σκορ στο 31ο λεπτό, ο Τρούλλης, με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κόνιαρη. Στο 40ο λεπτό, καλό φάουλ του Μπάκολη έφυγε λίγο άουτ, ενώ τρία λεπτά αργότερα, την εκτέλεση φάουλ του Τρούλλη σταμάτησε ο Ψωράκης. Τελικά, στο 45ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν ο Τρούλλης κέρδισε πέναλτι, και ο Κόνιαρης έγραψε το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι Άγιοι Ανάργυροι έφτασαν στο 0-3 στο 60ο λεπτό, με κοντινό σουτ του Καλόγηρου, με τα Ρακούν να ψάχνουν τη μείωση του σκορ, όμως το σουτ του Σιαμαντά στο 70ο λεπτό, έφυγε άουτ. Στο 74ο λεπτό, απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόνιαρη έφυγε λίγο άουτ, για να διαμορφώσει το τελικό 0-4 στο 80ο λεπτό, ο Τρούλλης, με απευθείας φάουλ, που ήταν και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς. Λίγο πριν το τελευταίο τέρμα, οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με παίχτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπάκολη.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Ψωράκης, Ράικος, Μπούκας, Δήμος, Κοντογιάννης (59' Κωστής), Μερκάι, Πολίτης (59' Σιαμαντάς), Καρέζος (82' Βασιλάκης), Μπάκολης, Τσιρώνης (82' Κοσσυβάκης), Τσαμπούλας (85' Μουσαβερές)

ΑΟ Αγίων Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Μακρής, Τζίμας, Κακάβας, Μποχώτης (65' Φλούδας), Κόνιαρης, Γεωργούλας, Καλόγηρος, Σακκάς, Τρούλλης, Ζαχάρης (61' Τζίμας Γ.)