Εύκολο πέρασμα απ' τους Πλησιούς για τον Παναγροτικό που πάτησε τετράδα!

Δε δυσκολεύτηκε κόντρα στην ΑΕΚΠ, ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα, επικρατώντας με 1-4 και ανεβαίνοντας 4ος!

Σε εξαιρετική κατάσταση είναι η ομάδα του Αγ. Σπυρίδωνα, που έμεινε για 6ο συνεχόμενο ματς αήττητος, και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Ο Άγιος επικράτησε σήμερα εύκολα με 1-4, της νεανικής ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών, που παραμένει ουραγός στο Πρωτάθλημα χωρίς βαθμό, μαζί με την ΑΕ Καμπής, που έχει αποχωρήσει, με τους νικητές να καθαρίζουν το ματς από το πρώτο μέρος και να προχωρούν σε αλλαγές, ξεκουράζοντας βασικούς παίκτες. Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 1ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ, όταν μετά από πάσα του Μένα, ο Κολιός με ωραία κίνηση και σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Στο 10ο λεπτό, ο Μπουζάνης βρέθηκε απέναντι από το νεαρό Τσουμπασίδη, όμως νικήθηκε, χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Στο 22ο λεπτό, σημειώθηκε ένα φοβερό γκολ, από τον πολύ φορμαρισμένο, φέτος, Νάστο, που εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Μένα από τα δεξιά, και με άπιαστο ανάποδο ψαλίδι από τη γωνία της περιοχής, έστειλε την μπάλα απέναντι, για το 2-0. Στο 36ο λεπτό, ο Νάστος τελείωσε το παιχνίδι για την ομάδα του, όταν υποδέχτηκε ωραία κάθετη πάσα του Μούστο, και τελείωσε τη φάση, γράφοντας το 0-3, αποχωρώντας εν συνεχεία ως αλλαγή, για να πάρει ανάσες. Παρά τις αλλαγές, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν ακόμα ένα γκολ πριν την ανάπαυλα, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, στο 42ο λεπτό, ο Σιαφάκας στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σταύρου, για το 0-4. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες φάσεις στο πρώτο μέρος να σκοράρουν, με τους Μένα, Μούστο και Λάζαρο, χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε αναμενόμενα, με τον Παναγροτικό να έχει κάποιες ακόμη ευκαιρίες με τους Κοντοδήμα και Μένα, με την ΑΕΚΠ να καταφέρνει να μειώσει στο 58ο λεπτό, με ωραίο σουτ του Κοντού, σε 1-4, που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Καραγιάννη, παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Βασιλάκης Στέργιος - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Κωνσταντινίδης) : Σταύρου, Ψεύτης, Σκαλτσογιάννης Ηλ., Σιαφάκας, Μαρέτας, Χαβέλας, Μπασδέκης, Κοντός, Μπουζάνης, Χασκής, Σερέτης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Τσουμπασίδης, Στέργιος, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Μπασιάκος (38' Τζούκας), Λάζαρος (38' Τσάτσος), Κοντοδήμας, Νάστος (38' Σούκου), Μένα, Κολιός, Μούστο