Απέσπασε ισοπαλία από τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων το Κομμένο! (pics)

Σημαντικό βαθμό απέσπασε από τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων, εκτός έδρας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

Πολύ σημαντικό βαθμό, στην προσπάθεια που κάνει να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις, απέσπασε ο ΠΑΣ Κομμένου, που αναδείχτηκε ισόπαλος με τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων. με 1-1. Aντίθετα, οι Αγ. Ανάργυροι, μία αγωνιστική αφού μπήκαν στην τετράδα, είναι πιθανόν να χάσουν τη θέση τους αύριο, από Μέλισσα ή Ράχη, που διασταυρώνουν τα ξίφη τους. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, στην πρώτη τους αξιόλογη επίσκεψη στην περιοχή του Κομμένου, όταν ο Καζναφέρης έφυγε στο χώρο, και ανατράπηκε κερδίζοντας πέναλτι από το Σταμάτη, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ, γράφοντας το 1-0. Στο 18ο λεπτό, οι Αγ. Ανάργυροι έφτασαν κοντά σε δεύτερο γκολ, όταν ο Θανάσης έκανε επικίνδυνο γύρισμα στην περιοχή από τα δεξιά, ο Σταμάτης βγήκε, όμως ο Τσιάπαλης πρόλαβε και τσίμπησε την μπάλα, η οποία όμως κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Το Κομμένο απείλησε στο 21ο λεπτό, με το Ρίζο να κάνει τη σέντρα, όμως τον Παππά να προλαβαίνει προ του Κωσταδήμα, που ήταν σε προφανή θέση για γκολ, ενώ στο 26ο λεπτό, και πάλι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, ανέκοψε σωτήρια το Ρίζο, που μπήκε στη φάση μετά από σέντρα του Κοσμά. Στο 33ο λεπτό, ο Δήμος επιχείρησε απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως ο Σταμάτης μπλόκαρε σταθερά, για να φτάσει κοντά στην ισοφάριση το Κομμένο, στο 38ο λεπτό, όταν ο Ρίζος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, με τους αμυντικούς των γηπεδούχων να απομακρύνουν τελευταία στιγμή. Στο 42ο λεπτό, ο Ρίζος πάσαρε κάθετα στον Κοσμά, όμως ο Παππάς για ακόμα μια φάση, βγήκε με την εμπειρία του απο την εστία και αποσόβησε τον κίνδυνο.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 62ο λεπτό, όταν ο Θανάσης σε τετ-α-τετ νικήθηκε από τον Στάματη και με τους φιλοξενούμενους στην καλύτερή τους στιγμή στο β' μέρος να σκοράρουν, όταν στο 76ο λεπτό, ο Σταμάτης έκανε το βολέ, και βρήκε το Ρίζο, που έψαξε το γκολ σε όλο το ματς, και αφού πάτησε περιοχή, από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παππά, για το 1-1, που έμελλε να μείνει μέχρι το τέλος, αφού παρά τις προσπάθειες των παικτών των γηπεδούχων να ανακτήσουν το προβάδισμά τους στο τελευταίο δεκάλεπτο, δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται γκολ και βαθμούς. Συγκεκριμένα, στο 82' ο Οδυσσέας Κανταρέλης από πλάγια σούταρε πάνω στον Σταμάτη, ενώ τρία λεπτά αργότερα, από εκτέλεση φάουλ του Λ. Μπαλαδήμα, ο Γ. Μπαλαδήμας έκανε την προβολή, όμως ο Σταμάτης με τα ακροδάχτυλα κράτησε το 1-1. Τελευταία φάση, ένα σουτ του Άκη Δήμου με τη συμπλήρωση των 90', με τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Μακρής (46' Γκαρτζώνης), Γιαννούλης, Δημουλάς, Μπαλαδήμας Γ., Δήμος, Σαγάνης, Καζναφέρης (29' λ.τρ. Δόσης), Θανάσης, Μπαλαδήμας Λ., Τσιάπαλης (63' Κανταρέλης)

ΠΑΣ Κομμένου (Μπαλάτσας) : Σταμάτης, Ντάμας, Τζίμας, Νάτσιος Σ., Γεωργούλας, Κοσμάς (55' Σερδενές), Παππάς, Ρίζος, Γιάννενας, Κατσούλης, Κωσταδήμας