Εύκολο απόγευμα για τον Απόλλωνα κόντρα στα Τζουμέρκα

Τυπική διαδικασία ήταν το ματς ανάμεσα στο Γλυκόριζο και τα Τζουμέρκα, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 8-1.

Εύκολο απόγευμα Σαββάτου για τον Απόλλων που φιλοδώρησε με οχτώ τέρματα τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, που κατέβηκα να αγωνιστεί με δέκα παίκτες, και μετατράπηκε σε ακόμη ένα ματς, σε σάκο του μποξ. Στο 3ο λεπτό, μόλις, ο Τσιάπαλης έκανε τη σέντρα και ο Γιάννενας με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Ο ίδιος παίκτης στο 10ο λεπτό, με πλασέ διπλασίασε τα τέρματά του, έπειτα από σέντρα του Τριαντάφυλλου. Το 3-0 έγραψε ο Τρούλλης με προβολή μετά από σέντρα του Ντάκουλα, για να επανέλθει ο Γιάννενας και με δύο ακόμη προσωπικά γκολ στο 24' και στο 27' να ανεβάσει το δείκτη του σκορ σε 5-0. Ο Τσιάπαλης με κοντινό σουτ στο ημίωρο έγραψε το 6-0, για να μειώσουν προσωρινά οι φιλοξενούμενοι στο 54ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Κατσάνου, ο Διαμάντης με κοντινό πλασέ έγραψε το 6-1. Ο Παππάς με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 7-1 για τον Απόλλωνα, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κραμπής με νέο πλασέ μέσα από την περιοχή. Για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, είχε δύο δοκάρια ο Γιώργος Κατσάνος.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Μεσίτι Γιάννης - Βάτος Παναγιώτης

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Λάζαρος, Τριαντάφυλλος, Ντάκουλας, Νούτσος, Δήμος, Τρούλλης (36' Θάνος), Γεωργάκης (29' Παππάς), Μαλέσκος (29' Γρηγορίου), Γιάννενας (29' Κραμπής), Δήμητσας, Τσιάπαλης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Παπαχρηστάκης) : Καραμπούλας, Κατσάνος Κ., Κολοκύθας, Διαμάντης, Κατσάνος Γ., Βόιδαρος, Κωτσίλας, Κοντοδήμας, Διονύσης, Τζίμας