17 σερί νίκες για τη Φλωριάδα!

Φτάνοντας τις συνεχόμενες νίκες του στις 17, ο ΑΟ Φλωριάδας επικράτησε και το Ηροδότου με 3-0.

Καμία ομάδα δε δείχνει ικανή αυτή τη στιγμή να σταματήσει την επελαύνουσα Φλωριάδα, που φαίνεται ότι θα μπει στα μπαράζ ανόδου με άψογη ψυχολογία και φόρμα. Σήμερα, δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Ηροδότου με 3-0 στο Δημαριό. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά εξ αρχής με σκοπό να τελειώσουν νωρίς το ματς και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Μήτσιου στο 10ο λεπτό, ένα πέναλτι που κέρδισε ο Νικοπολίδης από το Ρώσσο. Στο 24ο λεπτό ο Ντίνος Χρήστου είχε καλό σουτ που έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια, όμως τέσσερα λεπτά μετά, οι παίχτες του Αποστόλη Χρήστου διπλασίασαν τα τέρματα τους, έπειτα από συρτό σουτ του Νικολαϊδη εκτός περιοχής, με την μπάλα να ξεγελά τον κατά περίσταση τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Καραμέτσο, ενώ πριν από λίγα λεπτά ο Αντωνίου είχε αστοχήσει για τους γηπεδούχους από θέση τετ α τετ. Ακολούθησε ένα καλό σουτ του Μαργαρίτη άουτ ενώ λίγο πριν τη λήξη του α' μέρους οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-0, μετά από ωραία ενέργεια και σουτ εντός περιοχής του Μήτσιου.

Στο δεύτερο μέρος, η Φλωριάδα έριξε το ρυθμό της και οι φάσεις ήταν λιγοστές με την κλασσικότερη ευκαιρία να ανήκει στους φιλοξενούμενους με τον Γιώτη να βγάζει με όμορφη κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων τον Δημητρίου σε θέση τετ α τετ, με τον τελευταίο να πλασάρει πάνω στην κίνηση με την μπάλα όμως να καταλήγει ελάχιστα άουτ, με το 3-0 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής : Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Παπανίκος Βαγγέλης

ΑΟ Φλωριάδα (Χρήστου) : Κανταρέλης, Χρήστου, Μπάχα, Σταμούλης, Πέτσας, Μαργαρίτης (65' Νταλάκας), Νικολαϊδης, Νικοπολίδης (46' Γκόρος), Μήτσιος (75' Δήμος), Κατσαρός, Αντωνίου

Ηρόδοτος Καλογερικού (Παύλου) : Καραμέτσος, Ρώσσος, Γκανάρας, Hebeja, Χουλιάρας Ν., Παύλου, Χουλιάρας Α. (46' Γιώτης), Νίκου, Δημητρίου, Νούσιας, Σιόζος