Εύκολο απόγευμα για τη Φιλοθέη

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Φιλοθέη κόντρα στα Τζουμέρκα, επικρατώντας με 6-0.

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Φιλοθέη κόντρα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων, μια ομάδα που η εικόνα της τη φετινή χρονιά δεν είναι καθόλου καλή, ενώ δέχεται σε κάθε παιχνίδι πολλά τέρματα ανεξαρτήτως αντιπάλου. Στο σημερινό παιχνίδι, οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με δυνατό σουτ του Βασιλάκου μέσα από την περιοχή, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του τρία λεπτά αργότερα ο Καλεύρας για το 2-0. Ο ίδιος παίκτης, στο 12ο λεπτό με νέο σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 3-0 τελειώνοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Στο 23ο λεπτό, ήταν σειρά του Σερέτη να χρηστεί σκόρερ με μακρινό σουτ, για το 4-0, για να γράψει το 5-0 ο Μερκούρης στο 35ο λεπτό, από θέση τετ α τετ.

Όπως είναι λογικό, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα, με τους γηπεδούχους να γυρίζουν την μπάλα, και να σκοράρουν ένα ακόμη γκολ, με το οποίο και έκλεισε το σκορ, με τον Καραγιάννη να βρίσκει στο 75ο λεπτό το Δημήτρη Γιαννούλη, και τον τελευταίο να σκοράρει για το τελικό 6-0

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Πετσίνης Δημήτρης

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Μποχώτης, Ζώης, Μπασιάκος, Διαμάντης, Γιαννούλης Σ., Βασιλάκος (15' Σερέτης), Καραγιάννης, Κατσιγιάννης, Καλεύρας (17' Μερκούρης), Γιαννούλης Δ.

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολοκύθας): Καραμπούλας, Τσέτσος, Κολοκύθας, Κουτρομάνης Ηλ., Κατσάνος Γ., Γάτας, Βόϊδαρος, Πλεύρης Ν., Διονύσης, Στύλιος, Πλεύρης Δ.