Νέα άνετη νίκη για τον πολύ ανεβασμένο Απόλλωνα

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στα τελευταία ματς ο Απόλλων Γλυκορίζου, επικράτωντας της Νίκης Καλαμιάς με το ευρύ 5-0.

Εύκολο απόγευμα είχε ο ανεβασμένος Απόλλωνας κόντρα στη Νίκη Καλαμιάς, φτάνοντας στο ευρύ 5-0. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή του ματς, με φάουλ του Τρούλλη που μπλόκαρε ο Καραχάλιος, για να απαντήσουν στις φάσεις, οι φιλοξενούμενοι, με κεφαλιά του Μουζακίτη που σταμάτησε στο Λάζαρο. Στο 15', ο Τζώρας είχε επικίνδυνη σέντρα που έδιωξε ο Λάζαρος, για να φτάσουμε στο 21ο λεπτό, όταν από φάουλ του Τρούλλη, ο Θάνος με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Στη συνέχεια, Γρηγορίου και Παππάς είχαν από μία καλή στιγμή χωρίς αποτέλεσμα, ενώ και η Νίκη απείλησε με σουτ του Νταλάκα που δε δυσκολεύτηκε να αποσοβήσει ο Λάζαρος. Στο 39ο λεπτό ήρθε το 2-0 για τον Απόλλωνα, όταν ο Ντάκουλας με δυνατό σουτ εκτός περιοχής δεν άφησε περιθώρια στον Καραχάλιο. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, η Νίκη είχε ακόμα μια ευκαιρία, όμως ο Βασίλης Νταλάκας από καλή θέση σούταρε πάνω από τα δοκάρια.

Στην επανάληψη, το Γλυκόριζο νωρίς νωρίς καθάρισε το παιχνίδι, όταν στο 50ο λεπτό, ο Γρηγορίου έφυγε στην κόντρα, ο Ευθυμίου ως τελευταίος παίκτης τον ανέτρεψε παίρνοντας την άγουσα για τα αποδυτήρια. Από το φάουλ μάλιστα, προήλθε και το τρίτο γκολ, καθώς ο Τρούλλης που ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Καραχάλιο, για το 3-0. Στη συνέχεια, ο Γιάννενας είχε ένα καλό σουτ που έφυγε άουτ, για να φτάσουμε στο 82', όταν ο Δήμος με ωραία μπαλιά βρήκε τον Τσιάπαλη, που τελείωσε τη φάση για το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε, ο Τρούλλης στο 86ο λεπτό, με προσωπική προσπάθεια, διπλασιάζοντας τα τέρματά τους.

Διαιτητής : Φάντης Παναγιώτης  Βοηθοί : Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Μεσίτι Γιάννης

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Λάζαρος, Τριαντάφυλλος, Ντάκουλας, Κραμπής, Θάνος, Τρούλλης, Γεωργιάδης, Παππάς, Γιάννενας , Δήμητσας, Γρηγορίου (79' Τσιάπαλης)

Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Καραχάλιος Δ., Τζώρας, Ευθυμίου, Νταλάκας Γ., Καραχάλιος Β., Καραχάλιος Αρ., Μπακοχήστος, Ζιώγας, Μουζακίτης, Νταλάκας Β. (46' Ντάλλιας), Γκυζέλης