Εύκολα το 2 στα 2 η Δόξα

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα, η Δόξα επικράτησε της Προοδευτικής με 4-0.

Το 2 στα 2 έκανε η Δόξα, παραμένοντας με το απόλυτο στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφού επικράτησε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα της νεανικής ομάδας της Γραμμενίτσας με 4-0. Στο 25ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Σιλιόγκας κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ, για το 1-0. Η Δόξα διπλασίασε τα τέρματά της σε κομβικό χρονικά σημείο, αφού στο 45ο λεπτό, ο Βασιλάκης εκτέλεσε κόρνερ, και ο Πατσαβούρας με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Η επανάληψη ξεκίνησε με γκολ για τους γηπεδούχους, που τελείωσαν με αυτό τον τρόπο νωρίς το ματς, όταν στο 47' από κόρνερ του Στασινούλα, η μπάλα κατέληξε στο Σιλιόγκα που με σουτ έγραψε το 3-0 για την ομάδα του. Η Δόξα είχε πολλές φάσεις για γκολ που δεν καρποφόρησαν, για να δώσει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στο σκορ, ωστόσο αρκέστηκε σε ένα τέταρτο γκολ, στο 85ο λεπτό, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 4-0, όταν από ασυνεννοησία στην άμυνα της Γραμμενίτσας, ο νεαρός Πατσόγας μπήκε στη φάση και σκόραρε από κοντά.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Μεσίτι Γιάννης - Βασίλα Φωτεινή

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Βελαέτης, Πατσαβούρας (71' Δήμος), Αράπης, Ζαγγανάς, Κάλλιας, Στασινούλας (59' Γιάννενας), Παχής, Θανάσης (70' Πατσόγας), Βασιλάκης (59' Οικονόμου), Σιλιόγκας

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Μήτσιος) : Ρεσίτης, Καλόγηρος, Παππάς, Βούλγαρης, Καυκιάς, Νάσης, Τσόλης, Κάτσινος (59' Ζώγος), Φώτης, Μπιθυκούκης (46' Παπασπύρου), Κουτρούμπας (59' Παππάς)