Εύκολο απόγευμα για το Κομμένο

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα ο ΠΑΣ Κομμένου, επικρατώντας των Ρακούν, με 4-0.

Στην τετράδα παρέμεινε ο ΠΑΣ Κομμένου, που επικράτησε των Ρακούν, χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα, με 4-0. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 3ο λεπτό, πήραν κεφάλι στο σκορ, με το Δ. Νάτσιο, μετά από σέντρα του Γιαννούλη, να σκοράρει για το 1-0. Ο Κωσταδήμας είχε μια καλή εκτέλεση φάουλ που έφυγε λίγο άουτ στο ημίωρο, για να μοιράσει την κάθετη πάσα στο Χ. Νάτσιο στο 2ο λεπτό της επανάληψης, που με σουτ έγραψε το 2-0.

Στο 54ο λεπτό, νέα κάθετη πάσα του Κωσταδήμα, είχε ως τελικό αποδέκτη το Δ. Νάτσιο, που με το δεύτερό του τέρμα, έγραψε το 3-0. Δύο λεπτά αργότερα, διαμορφώθηκε το τελικό 4-0 για τους νικητές, όταν ο Κωσταδήμας εκτέλεσε κόρνερ, και κατέγραψε την τρίτη του ασίστ, αφού ο Κοντογιάννης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Τα Ρακούν προσπάθησαν να μειώσουν, όμως το σουτ του Γεωργούλα στο 70' έφυγε άουτ, ενώ στο 85ο λεπτό, το σουτ του Κωσταδήμα που προσπάθησε να χριστεί σκόρερ, έδιωξε δύσκολα ο Οικονόμου.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Κούσουλας Γιώργος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας) : Κόπανος, Ντάμας, Κόρδας (46' Νάτσιος Χ.), Τολιάκης, Κοντογιάννης, Λάμπρος, Παππάς, Γιαννούλης, Νάτσιος Δ. (73' Μόσχος), Κωσταδήμας, Παππάς

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Οικονόμου, Γούσιας, Κοντογιάννης, Μερκάι, Ζαχάρης, Μαργώνης (61' Μαρκοστάμος), Μπούκας, Παππάς (73' Μπίζας), Γεωργούλας, Καλαντζής, Μακρής