Εύκολη νίκη στο β' για τα Ρακούν κόντρα στον Καραϊσκάκη

Εύκολο πρωινό για την ομάδα των Ρακούν, που επικράτησε εύκολα του Καραϊσκάκη με 1-6.

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα η ομάδα των Ρακούν κόντρα στον Καραϊσκάκη, και παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς, ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος, και επικράτησε εύκολα με 1-6. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, πολύ νωρίς, όταν στο 2ο λεπτό, μετά από σουτ του Μόγια, η μπάλα βρήκε και στον Κοντογιάννη και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Τα Ρακούν έψαξαν την ισοφάριση και τα κατάφεραν στο 23ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσαμπούλα, ο Μερκάι πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Τσουπράς απόκρουσε, όμως στην επαναφορά, ο Ράικος έγραψε το 1-1.

Στην επανάληψη, τα Ρακούν ανέβασαν την πίεσή τους και στο 51ο λεπτό, πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από σέντρα του Ράικου, ο Ψωράκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-2. Πέντε λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να καθαρίζουν το ματς, όταν ο Καρέζος βρήκε κάθετα τον Μπουκουβάλα και εκείνος τελείωσε ψύχραιμα τη φάση γράφοντας το 1-3. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Τσαμπούλας, που με δύο προσωπικά τέρματα ανέβασε το δείκτη του σκορ, στο 1-5. Αρχικά, κέρδισε πέναλτι στο 74ο λεπτό, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ για το 1-4, για να γράψει το 1-5, με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή, στο 81ο λεπτό. Το τελικό 1-6 για τους φιλοξενούμενους διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό, ο Ράικος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, όταν σούταρε από πλάγια, ο Τσουπράς το νίκησε, όμως πήρε ο ίδιος το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής : Αλευρή Κωνσταντίνα  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Σιατής Κωνσταντίνος

ΑΕ Καραϊσκάκης : Τσουπράς, Κουτσούκης (80' Παπασπύρου Β.), Αθανασίου (80' Μπούρας), Μόγιας, Νίκας (60' Κλέιντι), Παπασπύρου, Ζιώρης, Νικολάου, Τσόλης, Χάλα (71' Κατσάνος), Ντασκαγιάννης (80' Κασκαντίρης)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Μαλαμής, Ράικος, Μπούκας (75' Αθανασίου), Κοντογιάννης, Μερκάι, Ψωράκης, Τσαμπούλας, Καρέζος (65' Βασιλάκης), Μπάκολης (65' Λαυδαριάς), Τσιρώνης (75' Μπαλτζώης), Μπουκουβάλας