Εύκολη νίκη για την Αναγέννηση στη Φλώρινα

Εύκολο έργο είχε στη Φλώρινα η Αναγέννηση Άρτας, όπου αντιμετώπισε τον Φιλώτα που πλέον έχει 0/5 στο πρωτάθλημα.

Η Αναγέννηση μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και με ένα σερί 10-4 πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με σκορ 9-14. Στην επανάληψη οι γηπεδούχες ξεκίνησαν και πάλι καλύτερα, μειώνοντας στα δύο τέρματα τη διαφορά, όμως στη συνέχεια η αρτινή μας ομάδα πήρε και πάλι μπροστά, φτάνοντας στη νίκη με 22-30. Κορυφαία για την Αναγέννηση σήμερα ήταν η Σκουτέλα, η οποία πέτυχε 9 τέρματα, με τη Μπαλάφα και τη Σκάρα να την ακολουθούν με 8 και 7 γκολ αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τέμης-Γιάννου

Πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 6-8, 7-9, 8-11, 9-14 (Ημίχρονο), 13-15, 14-19, 15-23, 17-24, 18-28, 22-30

Δίλεπτα: 4-1  Πέναλτι: 1/1-2/3

Φιλώτας Φλώρινας (Τσουτσουλάκη): Ρακοπούλου 3, Κωτσοπούλου 3, Ρόμπε, Κατσουπάκη 2, Νταμπίζα, Παρασκευοπούλου, Βαφειάδου, Φωκά, Τσιτλακίδου 3, Γκάτσιου 2, Ριστόβσκα 8, Γεωργιάδου, Μπαντή, Παραστατίδου 1

Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας (Δήμου): Μπαλάφα 8, Σκουτέλα, 9, Καλοϊδη 1, Σμαρδέλη 1, Βέμη, Σκάρα 7, Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κουρέλη, Μάμαλη, Καλασνίκοβα