Εύκολη νίκη για το Κλειδί

Δεν είχε πρόβλημα το Κλειδί κόντρα στον Αχιλλέα, επικρατώντας με 5-1.

Ακόμα μια ευρεία νίκη πέτυχε ο ΑΟ Κλειδίου, που συνέχισε με το νέο έτος το εξαιρετικό σερί του, επικρατώντας με 5-1 του Αχιλλέα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό, όταν ο Μίγδος έκανε το γύρισμα παράλληλα, και ο Στέφανος Δήμος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Ένα λεπτό μετά, ο ίδιος παίκτης άγγιξε το δεύτερο γκολ, όμως έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, για να πετύχουν το 2-0 οι γηπεδούχοι στο 21ο λεπτό, όταν από σέντρα του Ρούσσα, ο ξεχασμένος Μίγδος νίκησε τον Οικονόμου. Ο Αχιλλέας προσπάθησε να αντιδράσει και έφτασε κοντά στη μείωση του σκορ, όμως στο 26ο λεπτό, ο Στόγια κόπηκε τελευταία στιγμή πριν εκτελέσει, ενώ στο 30ο λεπτό, ο Κωσταδήμας εκτέλεσε φάουλ, όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Στο 35ο λεπτό. ο Χάρος απείλησε με τρίτο γκολ, όμως το κοντινό γυριστό σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ, για να έρθει τελικά το 3-0 στο 42ο λεπτό, όταν ο Στέφανος Δήμος έκανε ατομική προσπάθεια και βρήκε το Μίγδο τετ α τετ, και εκείνος σκόραρε για δεύτερη φορά, μπαίνοντας φουριόζος στη χρονιά. Το Κλειδί τελείωσε το ματς πριν την ανάπαυλα, όταν στο 45' ο Ρούσσας πήρε την κεφαλιά από φάουλ του Βασιλάκη, και έγραψε το 4-0

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν με τον ίδιο ρυθμό και στο πρώτο μόλις λεπτό, είχαν δοκάρι σε σουτ του Χάρου. Στο 52ο λεπτό ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 5-0, όταν από σέντρα του Χάρου, η μπάλα άλλαξε πορεία στο Λούλο και κατέληξε στα δίχτυα. Ο Αχιλλέας έψαξε το γκολ της τιμής, όμως ο Σιαπάτης σταμάτησε το σουτ του Στόγια στο 56', ενώ στο 60ο λεπτό, ο Πέτσας σταμάτησε με το κεφάλι στη γραμμή την προσπάθεια του Κατσούλη. Το Κλειδί πλησίασε σε έκτο γκολ, όμως ο Φελέκης στο 61' σούταρε λίγο άουτ, ενώ ο Μίγδος λίγα λεπτά μετά, νικήθηκε από τον Οικονόμου σε τετ α τετ. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν το γκολ της τιμής στο 84', όταν από φάουλ του Κωσταδήμα, ο Λούλο πήρε την κεφαλιά, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 5-1.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Σιαπάτης, Χάρος, Μανιφάβας Β. (87' Τσοχαντάρης), Μανιφάβας Στ., Πέτσας, Δήμος Π. (53' Μανιφάβας Αχ.), Φελέκης, Βασιλάκης (53' Γράδος), Δήμος Στ. (65' Στέργιος), Ρούσσιας, Μίγδος

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Αρτενίς, Λούλο, Παππάς, Τολιάκης, Δήμου, Νούσιας (80' Ανδρέας), Βούλγαρης, Κατσούλης, Κωσταδήμας, Στόγια