Εύκολα τον Ακράτητο η ΑΕΚΠ

Δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στον Ακράτητο, η ΑΕΚΠ, αφού επικράτησε με 0-5.

Εύκολο απόγευμα είχε στην Ακροποταμιά, η ΑΕΚΠ, που παρέμεινε σταθερά στη δεύτερη θέση πίσω από τον Παναγροτικό. Στο 15ο λεπτό, το σουτ του Ξυλογιάννη έφυγε άουτ, ενώ ίδια τύχη είχε κ η προσπάθεια του Ζαγγανά στο 27'. Στο 32ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Ζαγγανάς βρήκε το Φώτη Παππά, και εκείνος τελείωσε τη φάση, για το 0-1. Στο 39', η ΑΕΚΠ διπλασίασε τα τέρματά της, όταν αρχικά, το σουτ του Ζαγγανά σταμάτησε στον Κοντογιάννη, για να πάρει την επαναφορά ο Ξυλογιάννης και από κοντά να γράψει το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς νωρίς, καθώς στο 53ο λεπτό, ο Μήτσιος κέρδισε πέναλτι, που μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος, για το 0-3. Στο 68ο λεπτό, ήρθε το 0-4, όταν ο Αράπης έκανε τη σέντρα, για να σκοράρει με εντυπωσιακό γυριστό ο Μπέλλος, ενώ δύο λεπτά μετά, διαμορφώθηκε το τελικό 0-5, με το Ζαγγανά να βρίσκει όπως και στο πρώτο τέρμα το Φώτη Παππά, και τον τελευταίο με τελείωμα στην κίνηση, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Στούπας Χρήστος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Κοντογιάννης, Δήμος, Σεϊμένης, Τατσιόπουλος, Σμύρης, Μπόνιος, Μπίτζος, Πάνος, Μπούνας, Βαγγελής (46' Μπούλλα), Σανιδάς

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς) : Μπιρμπίλης, Μπόκος, Κοντογιάννης (62' Μπάκας), Τζιανούμης, Κωνσταντίνου, Σίμος, Παππάς, Μήτσιος (57' Μπέλλος), Αράπης, Ξυλογιάννης (59' Σερέτης), Ζαγγανάς