"Εξάρα" για τον Καραϊσκάκη Κ19

Με έξι γκολ φιλοδώρησε τον ελλιπή Αιγινιακό, η ομάδα Κ19 του Καραϊσκάκη.

Εύκολο μεσημέρι είχε η ομάδα Κ19 του Καραϊσκάκη που φόρτωσε με έξι γκολ τα δίχτυα του Αιγινιακού, που αξίζει όμως να σημειωθεί πως κατέβηκε στο παιχνίδι ελλιπής, αγωνιζόμενος με 9 ποδοσφαιριστές. Πρωταγωνιστής για την αρτινή ομάδα, ο Άλντο Άτσκα που σημείωσε χατ-τρικ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με δυνατή κεφαλιά. Το 2-0 ήρθε στο 33ο λεπτό, όταν Μαργώνης και Κούσης έπαιξαν το ένα-δύο, με τον πρώτο να πλασάρει εύστοχα. Ο Μαργώνης διπλασίασε τα τέρματά του, με την έναρξη του δευτέρου μέρους, με ωραία εκτέλεση φάουλ. Στη συνέχεια, ανέλαβε και πάλι δράση ο Άτσκα, που με δύο προσωπικά τέρματα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0. Αρχικά, στο 55ο λεπτό έγραψε το 4-0 με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, για να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του δέκα λεπτά αργότερα με προσωπική ενέργεια. Το τελικό 6-0, διαμόρφωσε λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού, ο Κούσης με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Μαργώνη.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Σιατής Κων/νος

Καραϊσκάκης Κ19 (Σφήκας Δ.) : Μπούκας (46' Νίκου), Μπάχα (42' Μάρκος), Κρίκας, Θεμελής, Χρούσιελ (56' Δήμος), Άτσκα, Μήτσιος, Καζέλης (70' Ζοτάι), Κούσης, Μαργώνης, Βλάχος (35' Τσίρκας)

Αιγινιακός Κ19 : Μιχαηλούδης, Σεραφειμίδης, Μουρατίδης, Φλώρος, Σκουλαριώτης, Στόικος, Καρακασίδης, Λουκάς, Μακραντώνης