Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της η Αναγέννηση

Embed video:

Δείτε στο βίντεο από το pliroforiodotis.gr, τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του παιχνιδιού, η αρτινή μας ομάδα ισοφαρίστηκε και έχασε την ευκαιρία να πάρει την εκτός έδρας νίκη. Η ομάδα της Βέροιας ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και πήρε από την αρχή προβάδισμά, το οποίο διατήρησε μέχρι οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο (11-8). Στην επανάληψη, η Αναγέννηση πέρασε στην αντεπίθεση και με ένα επιμέρους σκορ 4-0 πέρασε μπροστά στο σκορ στο 40' με 13-15, κρατώντας τη διαφορά μέχρι το τελευταίο πεντάλεπτο, εκεί όπου οι γηπεδούχες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισαν λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος στο τελικό 26-26. Για την γηπεδούχο ομάδα ξεχώρισε με την απόδοση της η Καραχαρίση που πέτυχε 10 τέρματα τη στιγμή που για την αρτινή ομάδα από 6 τέρματα πέτυχαν Σκάρα και Καλοΐδη και από 5 Μπαλάφα και Σκουτέλα. Τέλος, να πούμε ότι έστω και με την ισοπαλία αυτή η Αναγέννηση Άρτας, διατηρήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας, η οποία οδηγεί στο Τσάλεντζ Καπ.

Διαιτητές: Δελόγλου - Θεοδοσίου

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-4, 7-6, 9-6, 11-8 (ημχ.) 13-11, 13-15, 16-19, 19-22, 22-25, 26-26

Δίλεπτα: 5-5  Πέναλτι: 4/6-3/3

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τσικίνας): Νάκο 1, Ντόβα, Νοχουσίδου, Θεοδοσοπούλου Σ., Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 3, Καραχαρίση 10, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 3, Μπατζαρακούδη 5, Γεωργιάδου 4, Σαμαρά, Πιτούλια, Τσιούρβα, Βασιλειάδου, Κιοσέ

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 5, Καλοΐδη 6, Σμαρδέλη 2, Βέμη, Σκάρα 6, Κολτούκη, Βράτσεβα 2, Παπανδρέου, Καναρά, Κουρέλη, Καλατσνίκοβα