Επιβλητικός στην έναρξη του Πρωταθλήματος ο Δίας

Εντυπωσιακό ξεκίνημα στη χρονιά για το Δία, που επιβλήθηκε των Ρακούν, με 0-7.

Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στα Ρακούν ο Δίας στην εκκίνηση του Πρωταθλήματος, δείχνοντας πως θα είναι εκ των ομάδων πρωταγωνιστών τη φετινή σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν νωρίς έχοντας δοκάρι με τον Μπολιεράκη, ο οποίος στη συνέχεια συνδυάστηκε τρεις φορές με τον Κωλέτσο, που σημείωσε ισάριθμα τέρματα. Στο 23ο λεπτό ο νεαρός μεσοεπιθετικός βρήκε τον Κωλέτσο που έγραψε το 0-1, ενώ πέντε λεπτά μετά, και πάλι ο Μπολιεράκης με κάθετη πάσα έβγαλε τον Κωλέτσο φάτσα με το 0-2, και εκείνος το πραγματοποίησε. Σε μια παρόμοια φάση στο 35ο λεπτό, ήρθε και το 0-3 με τους ίδιους πρωταγωνιστές, για να κλείσει το ημίχρονο, με το 0-4, με κοντινό πλασέ του Σίμου έπειτα από σέντρα από τα πλάγια.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν διαστάσεις στη νίκη τους σκοράροντας τρία ακόμα γκολ, αρχικά στο 70ο λεπτό με το Μίκροβα έπειτα από κάθετη πάσα του Κοξιά, εν συνεχεία με αυτογκόλ του Μαρκοστάμου στο 75ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό 0-7, στο 80ο λεπτό ο Μπούκας με πολύ ωραίο μακρινό σουτ.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Κωνσταντίνου

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Κοντογιάννης (56' Μόσιαλος Θ.), Μπασιαδήμας, Τυρολόγος, Μάνδαλος, Μόσιαλος (46' Μερκάι), Σακκάς, Μακρής, Βήχας (72' Μαρκοστάμος), Σιαφάκας, Καραγκούνης (80' Γκαρτζονίκας)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Μπόκος (46' Ράμμος), Ρούμπος, Μπεκιάρης (56' Παπαστάθης), Τσιώλης (64' Κοξιάς), Γκουσάιλα, Τσιτώνης (72' Μπούκας), Μπολιεράκης, Σίμος, Κωλέτσος, Μίκροβας, Μούστο