Έπιασε την Καμπή στην τετράδα και βλέπει μπαράζ η Μέλισσα

Αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο, η Μέλισσα επικράτησε εύκολα της ΑΕ Ξηροβουνίου, με 4-1.

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στην ΑΕ Ξηροβουνίου η ΑΕΜ Μέλισσα, αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο στη φυσική της έδρα, και επικρατώντας με 4-1. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από τα πρώτα λεπτά, και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 13ο λεπτό, με πολύ ωραίο σουτ του Ζάχου έξω από την περιοχή, στο οποίο η πορεία της μπάλας ξεγέλασε το Στέφου, καταλήγοντας στα δίχτυα, για το 1-0. Η Μέλισσα δύο λεπτά αργότερα, σε μια άριστα ξεδιπλωμένη αντεπίθεση έφτασε σε δεύτερο γκολ, όταν ο Σπύρου άνοιξε ωραία το παιχνίδι στον Κακοχρήστο, εκείνος διένυσε μέτρα με την μπάλα και με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Πάνο στο δεύτερο δοκάρι, που με εξαιρετικό σουτ πριν η μπάλα σκάσει στο έδαφος την έστειλε στην απέναντι γωνία, για το 2-0. Στο 24ο λεπτό, ο Σαγάνης έπιασε πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το "παραθυράκι" του Στέφου. Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύονταν να δημιουργήσουν φάσεις και δεν είχαν ιδιαίτερες στιγμές, ενώ φωνάζουν για πέναλτι στον Τζαλοκώστα, στο 27ο λεπτό. Στο 32', ο Σπύρου με ωραία μπαλιά βρήκε το Στασινούλα, που δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση, με το 2-0 να παραμένει. Στο 35ο λεπτό, οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι, όταν ο Στασινούλας βρήκε τον Πάνο στην περιοχή, και εκείνος αφού έβαλε πλάτη τον αντίπαλό του, σούταρε συρτά διαγώνια, γράφοντας το 3-0, και τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.

Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικό για τις δύο ομάδες, με τη Μέλισσα να έχει και πάλι την κατοχή της μπάλας, και να διαχειρίζεται το υπέρ της αποτέλεσμα. Στο 53ο λεπτό, ο Σπύρου με πολύ ωραίο τακουνάκι βρήκε το Στασινούλα σε θέση τετ α τετ, όμως ο Στέφου το νίκησε με τα πόδια δύσκολα. Στο 64ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τρούλλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το Ξηροβούνι κατάφερε να μειώσει προσωρινά στο 78ο λεπτό, όταν έπειτα από ολέθριο σφάλμα της άμυνας, ο Τζαλοκώστας με κοντινό σουτ νίκησε το Νικολάου, για το 3-1, όμως η Μέλισσα αντέδρασε άμεσα και δύο λεπτά αργότερα, διαμορφώθηκε το τελικό 4-1, όταν από διαγώνια μπαλιά του Σπύρου, ο Στασινούλας σε νέο τετ α τετ αυτή τη φορά πλάσαρε ωραία το Στέφου στην απέναντι γωνία. Στα τελευταία λεπτά, οι γηπεδούχοι είχαν δύο ευκαιρίες για ένα ακόμα γκολ, με ισάριθμα σουτ των Κούση και Τσιάτσου εκτός περιοχής, που έφυγαν άουτ, πήραν ωστόσο μια σημαντική νίκη, παίρνοντας ρεβάνς για την ήττα στον πρώτο γύρο, και πιάνοντας την Καμπή στην τέταρτη θέση, η οποία ηττήθηκε εντός έδρας από τον ανεβασμένο Απόλλωνα.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Αθανασίου Άγγελος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Μαλτέζος, Κακοχρήστος, Κοσταντίνι, Σαγάνης, Μπόκος (75' Κούσης), Στασινούλας, Τσιάτσος, Πάνος, Σπύρου (81' Μπασιούκας), Ζάχος (46' Σταμούλης)

ΑΕ Ξηροβουνίου (Λαϊνάς) : Στέφου, Πλατογιάννης, Σαββίδης, Θαλασσινός (46' Καλεύρας), Θάνος, Γεωργούλας, Μπατίλας (75' Κασελούρης), Τρούλλης, Τσιάπαλης (82' Νούτσος), Τζαλοκώστας, Μανθιός