Επεισοδιακή νίκη στο τέλος για το Δία, στον Άγιο

Σε ένα ματς με πολλά νεύρα και αποβολές, ο Δίας πέρασε από τον Άγιο Σπυρίδωνα, με 1-3.

Σε ένα ματς με πολλά νεύρα και αποβολές, ο Δίας, κατάφερε με δύο γκολ του Μίκροβα, στα τελευταία λεπτά, να κάμψει την αντίσταση του Παναγροτικού, που αγωνιζόταν με 9 παίκτες από το πρώτο μέρος. Το ματς, αν και κατέληξε άσχημα, ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Παναγροτικό, που προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό, με το Χαλάστρα με σουτ να γράφει το 1-0. Στο 19ο λεπτό, ο πρωταγωνιστής του ματς, Μίκροβας, έκανε την ενέργεια από δεξιά, και πλάσαρε το Μαλιζόγλου, για το 1-1. Στο 26ο λεπτό, ο προπονητής των γηπεδούχων, Τσάτσος, αποβλήθηκε για διαμαρτυρία, με τον Παναγροτικό να χάνει την ηρεμία του, και στην πορεία να μένει με 9! Στο 37ο λεπτό, ο Λ. Γεωργάρας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, από το διαιτητή Παπανίκο, για εξύβριση, ενώ στη συνέχεια, την απευθείας κόκκινη κάρτα αντίκρισε και ο Νταλάκας που καταφέρθηκε εναντίον του διαιτητή. Ο αγώνας μάλιστα διεκόπη για δέκα λεπτά, με την τριάδα να πηγαίνει στα αποδυτήρια, και μόλις ηρέμησαν τα πνεύματα, το ματς συνεχίστηκε κανονικά.

Στην επανάληψη, ο Δίας παίζοντας με δύο παίκτες περισσότερους, ενδεχομένως να αντιμετώπισε πιο χαλαρά από ότι θα έπρεπε το παιχνίδι, δίνοντας στον Άγιο σε τρεις περιπτώσεις την ευκαιρία να προηγηθεί, όμως ο Γκουσάιλα, κράτησε το σκορ στα επίπεδα του 1-1. Οι φιλοξενούμενοι που είχαν τις φάσεις για να πάρουν το ματς, τα κατάφεραν στο 90ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ του Παπαστάθη, ο Μίκροβας, με πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Μαλιζόγλου, γράφοντας το 1-2. Ο ίδιος παίκτης, με την άμυνα του Παναγροτικού να έχει ανοίξει, με προσωπική προσπάθεια, ένα λεπτό αργότερα, ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3, για τη δεύτερη νίκη του Δία.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βασίλα Φωτεινή

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Μαλιζόγλου, Θεοδώρου, Ντάκουλας (64' Μυφταράι), Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Μένα, Καλαμπαλίκης (79' Νάσκαρης), Γκίκας, Χαλάστρας, Γεωργάρας Κ., Γεωργάρας Λ. (85' Τσάτσος)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Παπαστάθης, Μπολιεράκης (30' λ.τρ. Μπακόλας), Κώστας, Σίμος, Στέργιος, Σίμος Ν. (73' Ρίζος), Κώστας, Λύκκας (83' Βασιλάκης), Γεώργος, Μίκροβας, Κατσούλης