Ισοπαλία για Καμπή και Φιλοθέη

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχτηκαν στο μεταξύ τους ντέρμπι, η Φιλοθέη με την Καμπή.

Αήττητες παρέμειναν για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι, η Φιλοθέη με την Καμπή, μένοντας στο μεταξύ τους παιχνίδι, στο 1-1. Στο 10ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν πρώτοι επιθετικά, με τον Τσιρογιάννη να πιάνει το σουτ, και το Γεροδήμο να διώχνει. Στο 19ο λεπτό, ο Καραγιάννης εκτέλεσε κόρνερ, ο Κυριαζής πήρε την κεφαλιά, που έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Γεροδήμου, ενώ δύο λεπτά αργότερα, στην πρώτη φάση των γηπεδούχων, ο Νίκαρης έπιασε μακρινό σουτ που έφυγε άουτ. Στο 27ο λεπτό, η Καμπή άνοιξε το σκορ, όταν και πάλι ο Νίκαρης από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή έκανε το φαλτσαριστό πλασέ, και παρά την προσπάθεια του Μπόλη να αποσοβήσει το γκολ, αυτό δε συνέβη, για να έρθει έτσι το 1-0. Στο 38ο λεπτό, σουτ του Μπιρμπίλη αποσόβησε χωρίς πρόβλημα ο Γεορδήμος, κάτι που δε συνέβη και ένα λεπτό μετά, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσώλης πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα, παρά την προσπάθεια του Γεροδήμου, να καταλήγει στα δίχτυα, για το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι ομάδες δε δημιούργησαν ιδιαίτερες φάσεις, εξουδετερώνοντας η μία την άλλη. Στο 62ο λεπτό, ο Κυριαζής βρήκε το Μουζακίτη, που σούταρε, με το Γεροδήμο να διώχνει με τα πόδια, ενώ στο 71', ο Βασιλάκος βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή να τελειώσει τη φάση, όμως κόπηκε σωτήρια. Από τη μεριά τους οι γηπεδούχοι είχαν μια πολύ καλή στιγμή να πάρουν κεφάλι στο σκορ, στο 73ο λεπτό, με την κεφαλιά του Στέργιου, όμως να περνά λίγο άουτ, χωρίς το σκορ να αλλάξει στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κώστας - Πολύζος Κώστας

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος) : Γεροδήμος, Στέργιος, Τζώρας, Τζούκας (46' Στούπας), Θάνος, Πλακιάς, Μουσιωτίτσας, Κοτρότσιος, Δήμος, Σταμάτης, Νίκαρης

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Μπόλης, Ζώης, Γόγαλης, Κατσιγιάννης, Κυριαζής (70' Καραχάλιος), Τσιρογιάννης (70' Τσώλας - 82' λ.τρ. Κύρκος), Τσώλης, Μπιρμπίλης, Μουζακίτης, Καραγιάννης, Βασιλάκος