Εντός έδρας ήττα με κακή εμφάνιση για την Άρτα Handball

Βαριά εντός έδρας ήττα γνώρισε η αρτινή ομάδα από τον ΑΟ Ιωαννίνων στο γειτονικό ντέρμπι.

Αν και η Άρτα ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς, πήραν τα ηνία του αγώνα και στο τέλος έφτασαν σε μία πολύ εύκολη νίκη με 13-31.

Διαιτητές: Τέμης - Πήτας

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-2, 4-5, 6-8, 6-9, 7-13 (ημίχρονο), 7-18, 8-21, 11-24, 13-24, 13-25, 13-31

Δίλεπτα: 3-6  Πέναλτι: 4/7-3/3

Άρτα Handball (Παναγιώτου): Σεβαστιανός 2, Βαρέλης 1, Βουρλώκας, Κωνσταντίνου, Τλούπας 5, Σάτος Δ., Κώστας, Σάτος Σ., Μπούκας, Κοντός, Μηλιώνης 1, Μπέκας, Μπισκανάκης, Μπίζγκα 4, Μακρής

ΑΟ Ιωαννίνων (Σιαραβάς): Μακρής, Σιαράβας, Τζούκας 7, Σήτας Κ., Γότσης 4, Τζελέπης Δ., Τσέλιος, Σακκάς 2, Γεωργίου 7, Βέλλιος, Σιώμος-Γκίζας 6, Κατόπης, Γκρουίδης, Σήτας Ν., Κοτίδης 2, Βαγγέλης 3