Άνετη νίκη για Αστέρα, 0-3 τα Ρακούν

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Αστέρα Ρόκκα που επικράτησε με 0-3 στο "Γ. Γιολδάσης" επί των Ρακούν και πλησίασε στους τρεις βαθμούς από τα play-off ανόδου.

ΟΙ φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Γκανιάτσα και κεφαλιά-πάσα του Ζαρκάδα, ο Νίκαρης πετάχτηκε και με προβολή εξ επαφής έκανε το 0-1. Έξι λεπτά αργότερα, ο Συγίζης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, ο Ζαρκάδας βρήκε τη μπάλα με το κεφάλι, η οποία έφτασε στον Σιαφάκα που με ωραίο διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση πέτυχε το 0-2. Το τελικό 0-3 για τον Αστέρα Ρόκκα απέναντι στα Ρακούν, που δεν κατάφεραν να ανησυχήσουν σε καμία στιγμή του παιχνιδιού τον Μπαγεώργα, επετεύχθη στο 43ο λεπτό, όταν από σέντρα του Ντεκούλη και κεφαλιά-πάσα του Συγίζη, ο επερχόμενο Μήλιος με δυνατό σουτ από κοντά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Κίτσου.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Νικολάου Βαγγέλης - Βαρέλης Βασίλης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Κίτσος, Τζίμας, Ζαχάρης, Θεοδωρής, Γούσιας, Μακρής, Μαργώνης, Τζουβάρας, Κατσαρός Μ. (46' Δήμος), Καλαντζής, Κατσαρός Α. (76' Μάνδαλος)

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας Ν.): Μπαγεώργας, Μπαγιώργας Π. (79' Τσώλας), Ζαρκάδας, Βάντζος Ε., Συγίζης, Γκανιάτσας Χ., Βάντζος Ι., Ντεκούλης, Νίκαρης, Σιαφάκας (74' Ντέμσιας Κ.), Μήλιος (62' Σιακούφης)