Έμειναν στο 1-1 Σελλάδες και Ανέζα

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν η ΑΕ Σελλάδων και ο ΠΑΣ Ανέζα, στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Χωρίς νίκη για δεύτερο σερί ματς έμειναν η ΑΕ Σελλάδων και ο ΠΑΣ Ανέζα, καθώς στο Κυριακάτικο μεταξύ τους παιχνίδι ήρθαν ισόπαλοι με 1-1, ένα αποτέλεσμα που δεν... βόλεψε κανέναν από τους δύο, καθώς είδαν τον ΠΑΣ Κομμένου να ξεφεύγει με 5 και 4 βαθμούς αντίστοιχα, μία αγωνιστική πριν το τέλος του α' γύρου. Στο α' μέρος έγινε ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς πολλές φάσεις, με τους τυπικά γηπεδούχους εντούτοις να ανοίγουν το σκορ στο 11ο λεπτό, όταν από λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων, η οποία έχει το καλύτερο παθητικό στο πρωτάθλημα, ο Λάκκας έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Βίτσιος με σουτ έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη δύο σουτ με τους Λάκκα και Βίτσιο, τα οποία πέρασαν άουτ, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στις ευκαιρίες με ωραίο γυριστό σουτ του Μητσαρά στο ημίωρο και του Σιώζου λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, τα οποία πέρασαν λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν όπως και παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με την Ολυμπιάδα, να ισοφαρίσουν χάρη στην είσοδο του Ρούμπου, ο οποίος στο 54ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Στη συνέχεια ακολούθησαν εκατέρωθεν ευκαιρίες για τις δύο ομάδες για να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ, όμως οι Λάκκας και Γκίκας για τους γηπεδούχους και ο Νίκου για τους φιλοξενούμενους σούταραν άουτ. Στα τελευταία λεπτά, ο ΠΑΣ πήρε τα ηνία του αγώνα και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να φύγει με το διπλό από το γήπεδο του Πέτα. Στο 75' ο Μακρής νίκησε σε τετ-α-τετ τον Ρώσσιο, στο 80' ο Ρούμπος αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 85' ο Σιώζος με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα πλάσαρε, με τον αμυντικό να διώχνει και τον Ρούμπο που πήρε το ριμπάουντ να σουτάρει και τον Μακρή να αποκρούει. Τελευταία μεγάλη φάση στην αναμέτρηση στις καθυστερήσεις, με τον Σιόζο να εκτελεί κόρνερ και τον Παπανίκου με κεφαλιά να βλέπει τη μπάλα να χτυπά στο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει άουτ.

Διαιτητής: Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί: Δημητρακόπουλος Γιάννης - Μέκιος Σπύρος

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου): Μακρής, Σιαφάκας Δ., Μπουζάνης, Κατσάνος, Ντάλας (71' Ντούλας Γ.), Ντούλας Α., Λαχανάς (79' Ζιώγος), Λάκκας, Γκίκας (79' Καλύβας), Κολοβός, Βίτσιος Χ.

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου): Τσαμπάς, Χουλιάρας Α., Παππάς Φ. (60' Σιόζος), Μητσαράς (77' Νίκου), Παπανίκου, Μυτικιώτης (46' Παναγιώτου), Ρώσσιος, Μπάφας (46' Ρούμπος), Σιώζος, Παππάς Α., Χουλιάρας Ν.