Δύσκολη νίκη για το Δία

Με 1-0 επικράτησε ο Δίας του ΠΑΣ Κομμένου, στο γήπεδο των Κωστακιών.

Σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε με βάση τις ευκαιρίες των ομάδων να έχει περισσότερα τέρματα, ο Δίας επικράτησε του ΠΑΣ Κομμένου με 1-0. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι έμελλε να σημειωθεί στην πρώτη αξιόλογη φάση του ματς, με τον Κωλέτσο να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ να γράφει το 1-0 για την ομάδα του. Σε φάση καρμπόν, ο ίδιος παίκτης έφυγε και πάλι στην κόντρα στο 35ο λεπτό, όμως ο Κόπανος το νίκησε με τα πόδια. Στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο ΠΑΣ Κομμένου έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, όταν ο Κατσούλης βρέθηκε απέναντι από το Ράμμο, πλάσαρε αδύναμα όμως με τους αμυντικούς να σταματούν την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή, με τον Κατσούλη να γίνεται ξανά σε δεύτερο χρόνο κάτοχος της μπάλας, όμως να κοντράρεται προ κενής εστίας και να χάνεται το γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δίας μπήκε δυνατά, και στο 46ο λεπτό ο Κωλέτσος έφυγε ξανά μόνος απέναντι από τον Κόπανο, όμως πλάσαρε άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα, από θέση πλάγια δεξιά έσπασε την μπάλα στον Μπολιεράκη στο πέναλτι, εκείνος πλάσαρε αμαρκάριστος, όμως ο Κόπανος έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ. Στο 52ο λεπτό, ήταν σειρά του Κομμένου να αγγίξει το γκολ, όταν μετά από απανωτά λάθη στην άμυνα του Δία, ο Κοσμάς είδε την μπάλα στρωμένη απέναντι από το Ράμμο, όμως σούταρε δυνατά πάνω από τα δοκάρια, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία. Ο Δίας ήταν απειλητικός στην κόντρα και στο 73' ο Μούστο έσπασε στον Κωλέτσο, με τον Κόπανο όμως να του λέει και πάλι "όχι" με τα πόδια. Η τελευταία καλή φάση του ματς ήρθε στο 76', με το Μούστο να βρίσκεται σε καλή θέση στην περιοχή από προσπάθεια του Λάλου, όμως να πλασάρει ελάχιστα άουτ. Στο τελευταίο τέταρτο το Κομμένο πίεσε για την ισοφάριση, όμως πέραν από μιας κεφαλιάς από πλάγιο που έφυγε άουτ, δε δημιούργησε κάποια φάση.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Βασίλα Φωτεινή - Κωνσταντίνου

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Ρούμπος, Μπούκας, Τσιώλης, Γκουσάιλα, Τσιτώνης, Μπολιεράκης (90' Παπαστάθης), Σίμος (76' Τζιανούμης), Κωλέτσος, Ματσούκας (74' Λάλος), Μίκροβας (57' Μούστο)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Πάνος, Κοσμάς (62' Παππάς Χ.), Κοντογιάννης, Νάτσιος Σ. (74' Πανακούλιας), Λάμπρος, Παππάς, Νάτσιος Χ., Κοσμάς, Κατσούλης, Παπαχρήστος (77' Καψάλης)