Πλούσιο σε γκολ το φιλικό Δόξα - Μενίδι (vid)

Embed video:

Ευχαριστούμε τον Χρήστο Αλεξόπουλο για το βίντεο με τα γκολ του παιχνιδιού.

Νικηφόρο για την Δόξα, ήταν το φιλικό παιχνίδι απέναντι στην ΑΕ Μενιδίου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στα 6 πρώτα λεπτά να πετύχουν τρία τέρματα, με σκόρερ τους Σταματούκο, Τάγκα και Τσούμαλη. Οι φιλοξενούμενοι ξεπέρασαν γρήγορα το αρχικό σοκ και μείωσαν σε 3-2 πριν τη συμπλήρωση του 20ου λεπτού, με τους Κορέλη και Θανάση. Όμως η ομάδα της Δόξας με σκόρερ τον Τσούμαλη για δεύτερη φορά και γκολ του Πολύζου, επικράτησαν στο φιλικό τεστ απέναντι στην ομάδα του Μενιδίου με το τελικό 5-2.

Δόξα Άρτας (Γεωργίου): Παππάς, Μπιλιάλης, Σφήκας, Στέργιος, Αράπης, Στασινούλας, Τάτσης, Βασιλάκης, Τάγκας, Σταματούκος, Τσούμαλης
έπαιξαν και οι: Πεσλής, Δήμος, Πολύζος, Ντρέκα, Κωνσταντίνου, Αρτέμης

ΑΕ Μενιδίου (Νίκου): Μούτσιος, Μπελής, Βασίλας, Κάλλιας, Μπαλάτσας, Στασινός, Νούσιας, Καναράς, Θανάσης, Κασελούρης, Κορέλης
έπαιξαν και οι: Μπόλης, Δάσκαλος, Μαλτέζος, Κολιούλης, Κόρδας, Παντιώρας, Οικονόμου, Χαϊντάρι