"Διπλό" στο Κομπότι για τη Μέλισσα! (pics)

Δεύτερο σερί σημαντικό αποτέλεσμα για τη Μέλισσα, που επικράτησε του Σκουφά, μέσα στο Κομπότι, με 1-2.

Πολύ σημαντική νίκη, που τη φέρνει στην τετράδα πέτυχε η Μέλισσα, που μετά τη Δόξα, επικράτησε και του Σκουφά, στο Κομπότι, με το ίδιο σκορ, 2-1. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τη Μέλισσα να είναι ανώτερη στο πρώτο μισό, και το Σκουφά να αντιδρά στην επανάληψη, χάνοντας μάλιστα μεγάλη ευκαιρία, στις καθυστερήσεις, με τον Παπαδόπουλο να αστοχεί σε πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο 20λεπτο, όμως ο Σκουφάς είχε την καλύτερη ευκαιρία, με τον Παπαδόπουλο να εκμεταλλεύεται λάθος γύρισμα, να αποφεύγει και τον Γκούμπερνατ, όμως από πλάγια θέση να στέλνει την μπάλα άουτ. Στο 24ο λεπτό, η Μέλισσα άνοιξε το σκορ, όταν ο Κότσιαλος κέρδισε πέναλτι, και ο Σπύρου από την άσπρη βούλα, έγραψε το 0-1. Στο 29ο λεπτό, και πάλι ο Σπύρου έφτασε κοντά στο γκολ, αφού έπιασε ωραίο μονοκόμματο σουτ από μακριά, αναγκάζοντας τον Κανταρέλη σε δύσκολη επέμβαση. Στο 32ο λεπτό, ήρθε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Σακκάς βρήκε στην πλάτη της άμυνας τον Κότσιαλο, που αφού διένυσε αρκετά μέτρα, πλάσαρε ωραία τον εξερχόμενο Κανταρέλη, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα. Η Μέλισσα συνέχισε να πιέζει και είχε ακόμα δύο στιγμές, με ένα φάουλ του Τσίκου που μπλόκαρε ο Κανταρέλης, καθώς και μία φάση με το Στασινούλα που από θέση τετ α τετ αλλά πλάγια, νικήθηκε και πάλι από  τον γκολκίπερ του Σκουφά.

Στην επανάληψη, άλλαξε η εικόνα του ματς, με τους φιλοξενούμενους να μοιάζουν κουρασμένοι και το Σκουφά, κυρίως με μεγάλες μπάλες να προσπαθεί να γεμίσει την περιοχή. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν σοβαρές φάσεις, αφού ο Γκούμπερνατ ήταν πολύ σταθερός, όμως στο 75ο λεπτό μείωσαν το σκορ, όταν μετά από κόρνερ η μπάλα έμεινε στην περιοχή, και ο Μούτσιος που αγωνίστηκε κατά συνθήκη εκτός της θέσης του, που είναι τερματοφύλακας, δείγμα της έλλειψης παικτών στο Σκουφά, με κοντινό σουτ μείωσε στο τελικό 1-2. Η Μέλισσα έψαχνε την κόντρα χωρίς αποτέλεσμα, και ο Σκουφάς λίγο έλειψε να "κλέψει" το βαθμό στις καθυστερήσεις, όταν κέρδισε πέναλτι σε αναμπουμπούλα στην περιοχή, όμως ο Παπαδόπουλος που ανέλαβε την εκτέλεση σημάδεψε το δοκάρι, και μπορεί στην επαναφορά να σκόραρε, όμως βάση κανονισμού, αυτό απαγορεύεται καθώς θεωρείται παίξιμο από τον ίδιο στον εαυτό του, και έτσι οι φιλοξενούμενοι, που στο δεύτερο μέρος, έριξαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Πολύζος Κωνσταντίνος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης, Μαλτέζος, Κώτσης (58' Ζαχαράκης), Κασελούρης Π., Κασελούρης Κ., Ευαγγέλου, Νάσο (46' Σακέλλιος), Καραδήμας, Παπαδόπουλος, Κλάιντι, Μασκλαβάνος (67' Μούτσιος)

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Γκούμπερνατ, Μπασιαδήμας (63' Τσόγκας), Κακοχρήστος Β., Σακκάς, Σταμούλης, Στασινούλας (76' Καραβάτσος), Κακοχρήστος Μ. (76' Μπάκολης), Δάσκαλος (66' Πολύζος), Τσίκος, Σπύρου, Κότσιαλος (66' Αβράμης)

Θα ακολουθήσουν δηλώσεις καθώς και στιγμιότυπα από το παιχνίδι.