Δεύτερη σερί νίκη με Εθνικό Κοζάνης για την Αναγέννηση (pics)

Την δεύτερη σερί νίκη και πρώτη εντός έδρας, πήρε σήμερα η Αναγέννηση Άρτας απέναντι στον Εθνικό Κοζάνης.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν ιδανικά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν με 12-4 στο εικοσάλεπτο, όμως οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν και με σερί 8-3, μείωσαν τη διαφορά στο ημίχρονο στα τρία γκολ (15-12). Στην επανάληψη, ο Εθνικός μείωσε ακόμα περισσότερο, βάζοντας δύσκολα στην αρτινή ομάδα, η οποία όμως στο διάστημα 40'-50' με εντυπωσιακό σερί 10-2 πήρε προβάδισμα δέκα τερμάτων (29-19), το οποίο διατήρησε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, κατακτώντας τη νίκη με σκορ 32-22. Πρώτη σκόρερ για την Αναγέννηση αλλά και του αγώνα, αναδείχθηκε η Μπαλάφα με 8 τέρματα, με τη Μούρνου να την ακολουθεί με 6.

Διαιτητές: Αβράμης - Χρόνης

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 9-3, 12-4, 13-9, 15-12 (ημχ), 16-14, 19-17, 22-17, 29-19, 30-20, 32-22

Δίλεπτα: 3-4 Πέναλτι: 2/4 - 3/3

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος): Ζούμπου, Μπαλάφα 8, Καλοϊδή 4, Ράικου, Σκάρα 3, Νούλα 1, Σπυριδοπούλου 3, Μούρνου 6, Καραμήτσου 1, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Καλιακάτσου, Χάιδου, Παπακοσμά 2, Μάστακα 4

Εθνικός Κοζάνης (Παπαδόπουλος): Λαθούρα, Καραδήμου, Σουμτάκη, Καραγιαννίδου 2, Στεφανίδου 1, Κ. Φλώρου, Χατζησαββίδου 1, Αθανασιάδου 1, Β. Φλώρου 5, Ιωαννίδου, Αθ. Φλώρου 7, Καραγιώργου, Γκιάτα 5

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

1ος όμιλος
ΟΦΝ Ιωνίας - Αθηναϊκός  39-24
ΓΑΣ Καματερού - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού  αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων covid-19 των γηπεδούχων