Δεύτερη σερί νίκη για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων

Νέα νίκη για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, ο οποίος έπιασε στην 7η θέση, Αστέρα Ρόκκα και ΑΟ Κορφοβουνίου, από τους οποίους έχει γνωρίσει την ήττα σε αυτόν τον α' γύρο του πρωταθλήματος.

Με τη νίκη έφυγε σήμερα από τις Σελλάδες ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, ο οποίος δεν είχε πρόβλημα να επιβληθεί με 0-3 επί της νεανικής ομάδας του Δήμου Ν. Σκουφά, καθαρίζοντας το ματς από το α' ημίχρονο. Η νεανική ομάδα των Σελλάδων είχε την κατοχή στα πρώτα λεπτά και είχε δύο καλές στιγμές με τον Γκίκα, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με γκολ στο 25ο λεπτό, όταν ο Κουτρομάνης που έφυγε στην πλάτη της άμυνας πλάσαρε σωστά για το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα, η ομάδα των Τζουμέρκων πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης, όταν μετά από ατομική προσπάθεια του Κουτρομάνη και παράλληλο γύρισμα, η μπάλα έφτασε στον Κούρτη που από κοντά και σε κενή εστία έκανε το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι που δημιούργησαν στη συνέχεια αρκετές ευκαιρίες για τρίτο τέρμα, κατάφεραν να σφραγίσουν το τρίποντο της νίκης στο 45ο λεπτό, με τον Κουτρουμάνη να αποφεύγει δύο παίχτες και με όμορφο σουτ στο απέναντι παραθυράκι, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, να διαμορφώνει το τελικό 0-3.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέκτησαν ξανά την κατοχή, με τους φιλοξενούμενους να περιμένουν και να χτυπούν στην κόντρα. Η ΑΕ Σελλάδων απείλησε με τους Βίτσιο, Γκίκα και Λαχανά, όμως δεν κατάφερε να μειώσει στο σκορ, ενώ οι ποδοσφαιριστές των Τζουμέρκων, έπεσαν πάνω στον πολύ καλό, για ακόμη ένα ματς, Μακρή που αποσόβησε τουλάχιστον τρεις παραβιάσεις της εστίας του.

Διαιτητής: Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί: Αθανασίου Άγγελος - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου): Μακρής, Παπαγεωργίου, Σιαφάκας (75' Μπέκας Κ.), Ντούλας, Μπουζάνης, Λάκκας (81' Γκούβας), Μπέκας Π. (75' Πεταλάς), Λαχανάς, Τσιρογιάννης (46' Νάνος), Βίτσιος, Γκίκας (81' Καλαμπόκης)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.): Οικονόμου, Χάρος, Βόιδαρος, Διονύσης, Αλειφτήρας, Σπανός, Βασιλάκης, Κατσάνος Π. (67' Καραμπούλας), Κουτρομάνης Κ., Κούρτης (81' Πλεύρης Δ.), Κόφφας