Ασταμάτητος ο Αίας Ράχης, έκανε το 10 στα 10!

Δεν έχει αντίπαλο στο Β' τοπικό φέτος ο Αίας, που επικράτησε με 3-0 του Κομμένου και έκανε το 10 στα 10!

Ορατό είναι πλέον το  ενδεχόμενο να ολοκληρώσει το Πρωτάθλημα ο Αίας Ράχης, όχι απλά αήττητος αλλά και με το απόλυτο των νικών. Η ομάδα του Γιάννη Κοσμά, έκανε χτες το 10 στα 10, επικρατώντας με 3-0 του Κομμένου, που την καταδίωκε, ενώ εκμεταλλευόμενη και το στραβοπάτημα των Αγίων Αναργύρων, ανέβασε τη διαφορά στο +9, που την οδηγεί στο πρωτάθλημα και την άνοδο χωρίς τη διεξαγωγή play-off! Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα και στο 17ο λεπτό, ο Κορέλης ανατράπηκε στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι, με το Βίτσιο από την άσπρη βούλα, ένα λεπτό μετά, να εκτελεί στο κέντρο της εστίας, για το 1-0. Στο 32ο λεπτό, ο Ντάμας γύρισε την μπάλα άτσαλα στον Κόπανο, που έχασε το κοντρόλ, με τον Κορέλη να κλέβει και να πλασάρει σε κενή εστία, για το 2-0. Το Κομμένο έψαξε απάντηση, όμως το σουτ του Κωσταδήμα από το ύψος της μικρής περιοχής, στο 36' κόντραρε σε σώματα. Στο 41ο λεπτό, ο Βίτσιος εκτέλεσε φάουλ από απόσταση, ο Κόπανος δεν έκανε καλή εκτίμηση, όμως με τη βοήθεια και του δοκαριού του, μπλόκαρε.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, όμως ο Αίας ήταν εκείνος που έφτασε πιο κοντά στο γκολ, στο 72ο λεπτό, με το Ρώσσο, από καλή θέση απέναντι από τον Κόπανο, να κάνει κακό τελείωμα. Τελικά, τη νίκη κλείδωσε για τον Αίαντα, στο 84ο λεπτό, και πάλι ο Κορέλης, όταν εκμεταλλεύτηκε μπροστινή μπαλιά, πλάσαρε τον εξερχόμενο Κόπανο, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 3-0. Περισσότερα αργότερα, στο βίντεο με τα στιγμιότυπα του παιχνιδιού, με τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές, από την κάμερα του artagoal.gr by mario.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Φάντης Δημήτρης

Αίας Ράχης (Κοσμάς) : Γεωργάκης, Ρώσσος (87' Ευαγγέλου), Καλαμπαλίκης, Ντούπης, Βίτσιος (85' Μανώλης), Αβραμίδης, Τομουτζόγλου (46' Κωνσταντάκης), Τόλης, Σιαπάτης, Κορέλης (87' Μπέτσας), Οικονόμου

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Κόπανος, Ντάμας, Γιαννούλης, Νάτσιος Χ. (79' Πανακούλιας), Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Παππάς, Νάτσιος Ε. (86' Κόρδας), Νάτσιος Δ. (86' Τσιρογιάννης), Κατσούλης, Κωσταδήμας