Ήττα στη Φιλιππιάδα για τη Δόξα

Εκτός έδρας ήττα για το ανδρικό τμήμα της Δόξας με 72-61 από τον Α.Γ.Ο. Φιλιππιάδας, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η αρτινή ομάδα μπήκε καλύτερα στο ματς και προηγήθηκε με 18-22 στο τέλος του α' δεκαλέπτου. Με καλό ξεκίνημα στη 2η περίοδο έφτασε τη διαφορά στους 10 πόντους (20-30) αλλά η ομάδα της Φιλιππιάδας με ένα επιμέρους 19-2 πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 39-32. Στην επανάληψη, ο ΑΓΟΦ εκμεταλλευόμενος την αστοχία της Δόξας, κατάφερε να διατηρήσει ένα προβάδισμα ασφαλείας και να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με 71-62.

Διαιτητές: Τσίγας - Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 18-22, 39-32, 56-45, 71-62

ΑΓΟ Φιλιππιάδας (Χαντέλης): Ντούσκος 6(2), Μπίρης 5(1), Χασκής 1, Ροντογιάννης 21(2), Γείτονας 9, Ανδρέου, Κακατσίδης 2, Σιαφάκας, Δούβλης 4, Μάλλιος 24(5)

Δόξα Άρτας (Κιφοκέρης): Κωστούλας 5, Βασιλείου 2, Σκαματζούρας, Γυφτοκώστας 19(2), Ξυλογιάννης, Βάσιος 7(1), Πετρέκας 2, Μουκάι 4, Περλέγκας, Μάνθας 13(1), Γεωργίου 2, Αναγνώστου 8(2)