Απόλυτο με χατ-τρικ Σιδηρόπουλου η Μέλισσα (vid)

Embed video:

Το βίντεο είναι του Χρήστου Αλεξόπουλου.

«Χέρι-χέρι» βαδίζουν στην κορυφή της Α' ΕΠΣ Άρτας, Μέλισσα και Φλωριάδα, μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η Μέλισσα προηγήθηκε στο παιχνίδι με στημένη φάση, όταν στο 16ο λεπτό ο Σαγάνης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, η άμυνα αδράνησε και ο Σιδηρόπουλος από κοντά τσίμπησε τη μπάλα και έκανε το 1-0. Στη συνέχεια η Μέλισσα είχε δύο ευκαιρίες με τον Τσιάτσο, ο οποίος στην πρώτη από καλή θέση είδε τον Μπόλη με το ένα χέρι να σταματάει το σουτ του, και στη δεύτερη τη μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του πρώην συμπαίκτη του. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν στο γκολ αλλά ο Γείτονας από καλή θέση έστειλε με το κεφάλι τη μπάλα άουτ, και ο Θανάσης με σουτ από πλάγια θέση είδε τον Νικολάου να αποκρούει.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κλείδωσαν το τρίποντο της νίκης από νωρίς, καθώς στο 49ο λεπτό ο Σιδηρόπουλος με ωραίο πλασέ κρέμασε τον Μπόλη, πετυχαίνοντας το 2-0. Στο 58' ο Σιδηρόπουλος και πάλι, με ωραίο δυνατό σουτ από πλάγια θέση και με τη βοήθεια του δοκαριού έκανε το 3-0, σημειώνοντας χατ-τρικ. Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού ο Σιδηρόπουλος είχε ευκαιρία να πετύχει και τέταρτο γκολ από θέση τετ-α-τετ, ενώ μεγάλη ευκαιρία έχασε να σκοράρει στο ντεμπούτο του και το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, ο Βαγγέλης Μανιφάβας, ο οποίος αποκτήθηκε από τον Ιδομενέα Εμπεσού.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Κοσίνας Βαγγέλης - Μουσούντας Σταύρος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης): Νικολάου, Γεωργούλας, Καλαμπόκης, Κούσης Απ., Κακοχρήστος, Μανιώτης (66' Μήτσιος), Σαγάνης (73' Μανιφάβας), Κωσταδήμας, Τσιάτσος, Δράκος (56' Βασίλας), Σιδηρόπουλος (Σεντόρης)

ΑΕ Μενιδίου (Νίκου): Μπόλης, Μαλτέζος, Καλαμπούκης, Μπαλάτσας (50' Νούσιας), Κασελούρης (59' Φουρκιώτης), Θανάσης, Οικονόμου, Κάλλιας (52' Κολιούλης), Στασινός, Τσουλουφίδης (67' Παντιώρας), Γείτονας