Το απόλυτο με «εξάρα» το Κλειδί

Ο ΑΟ Κλειδίου κέρδισε με 6-0 τα Ρακούν και έκανε το 7Χ7 στο πρωτάθλημα.

Το τρένο της ομάδας του Κλειδίου συνεχίζει ακάθεκτο, με την ομάδα του Αχιλλέα Μανιφάβα, να νικά με 6-0 τα Ρακούν και να κάνει το 7Χ7 στο πρωτάθλημα. Στο παιχνίδι που ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους, το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Βαγγέλης Μανιφάβας εξ επαφής, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασιλάκη και λάθος απομάκρυνση από κεφαλιά αντιπάλου. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Πάνος Δήμος και με χατ-τρικ σε λιγότερο από είκοσι λεπτά τελείωσε την υπόθεση νίκη. Αρχικά, στο 16ο λεπτό έκλεψε τη μπάλα από αμυντικό και με σουτ έκανε το 2-0, ενώ στο 25' υποδέχθηκε την κάθετη πάσα από τον Αχιλλέα Μανιφάβα και αφού πέρασε και τον Λιόλιο πέτυχε το 3-0. Το 4-0 το σημείωσε στο 33ο λεπτό μέσα από τη μεγάλη περιοχή έπειτα από ασίστ του Φελέκη. Στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό, ο Βασιλάκης αφού πέρασε 3-4 παίκτες με σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής έκανε το 5-0, για να διαμορφώσει το τελικό 6-0 στο 74ο λεπτό ο Φελέκης, ο οποίος αφού πάτησε περιοχή πλάσαρε εύστοχα από πλάγια θέση.

Διαιτητής: Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί: Καραγιάννης Θοδωρής - Διονύσης Δημήτρης

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Α.): Μανιφάβας Ν. (46' Μανιφάβας Δ.), Μανιφάβας Α. (46' Τσοχαντάρης), Νούτσος, Μανιφάβας Σ., Μανιφάβας Ε., Δήμος Π-Α., Χάρος (68' Κοίλιας), Βασιλάκης (72' Δήμος Σ.), Φελέκης, Ρούσσας, Δήμος Π.

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Λιόλιος, Μακρής (60' Μαρκοστάμος), Μπασιαδήμας, Τυρολόγος, Κοντογιάννης, Σιαφάκας Σ., Μάνδαλος, Καραγκούνης (72' Γκαρτζονίκας), Σακκάς, Βερλέκης, Σιαφάλας Λ.