Απίστευτο! Νίκη της Κ19 στην Κέρκυρα με σκορ 7-6!

Στην ποδοσφαιρική αναμέτρηση στην Κέρκυρα για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2, ο Καραϊσκάκης Κ19 επικράτησε με σκορ αγώνα πόλο... 7-6, της αντίστοιχης ομάδας της Κέρκυρας.

Η αρτινή ομάδα άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με πλασέ του Μαργώνη, έπειτα από κάθετη πάσα του Καζέλη και παρά την άμεση ισοφάριση, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων (1-3) με λόμπα του Καζέλη ύστερα από πάσα του Γκαναβία και γκολ του Μαργώνη όπου έκλεψε πρώτα τη μπάλα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο 33' οι γηπεδούχοι μείωσαν ξανά σε 2-3, για να σκοράρει ξανά στο 42ο λεπτό, ο Μαργώνης πετυχαίνοντας χατ-τρικ, όταν έπειτα από βαθιά μπαλιά του Παππά, πέρασε τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα και σε κενή εστία σκόραρε για το 2-4 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 50ο λεπτό, ο Ζοτάι μετά από παράλληλη του Μαργώνη έκανε το 2-5, στο 57', ο Καζέλης από την άσπρη βούλα ύστερα από πέναλτι που κέρδισε ο Ζοτάι πέτυχε το 2-6, ενώ στο 67' ο Ζοτάι μετά από νέα ασίστ του Μαργώνη, σκόραρε και αυτός όπως και ο Καζέλης το δεύτερό του τέρμα στο παιχνίδι για το 2-7. Και ενώ όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει και ότι η αρτινή ομάδα θα πάρει ένα εύκολο τρίποντο, οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ανέλαβαν δράση και έφτασαν πολύ κοντά ώστε να «γυρίσουν» ένα φαινομενικά χαμένο ματς, αφού στα επόμενα 20 λεπτά κατάφεραν να πετύχουν 4 γκολ και να μειώσουν σε 6-7, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της χορταστικής αναμέτρησης. Για τους Φαίακες σκόραρε τρία τέρματα ο Γκόγκος, δύο ο Αρμενιάκος με απευθείας εκτελέσεις φάουλ και ένα ο Αυλωνίτης.

Διαιτητής: Γιούργας Κώστας (Κέρκυρας)  Βοηθοί: Σατκλίφ Στεφανία (Κέρκυρας) - Σερίφης Ανδρέας (Κέρκυρας)

Κ19 ΑΟΚ Κέρκυρα (Χριστοφοράκης): Σέχου, Γκόγκος, Αυλωνίτης, Μέριάνος, Γουριαρμής, Γαστεράτος, Τζώρας, Μπαλό, Μπουντάνι, Στεργίου, Αρμενιάκος
αγωνίστηκαν και οι: Σαγιάς, Νταρλαγιάννης, Μπραχιματάϊ, Παγιάτης

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Γιαννάκος, Τσίκρας (60' Νούτσος), Μήτσιος, Ευαγγέλου, Παππάς (60' Γαλανός), Παπαδόπουλος (70' Θεμελής), Γιαννούλης (46' Αρτέμης), Μαργώνης, Γκαναβίας, Ζοτάι, Καζέλης (70' Κασίμης)