Ισόπαλη με τον Κρόνο η Φλωριάδα

Σε ένα ματς που διεξήχθη σε πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, η Φλωριάδα αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον Κρόνο Αργυράδων.

Το δεύτερο της βαθμό στο Πρωτάθλημα πήρε η Φλωριάδα, που λόγω της τιμωρίας της ωστόσο βρίσκεται στο -1, αφού αναδείχτηκε ισόπαλη στο Κομπότι, με τον Κρόνο Αργυράδων με 0-0. Οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν πολλές ευκαιρίες να σκοράρουν, όμως δεν τα κατάφεραν και το 0-0 παρέμεινε. Στην πρώτη φάση του ματς, στο 15' ο Κοιλιάρας έπιασε ωραίο φαλτσαριστό σουτ, όμως ο Ψαρράς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Στο 22' ωραίο γυριστό του Μουζακίτη σταμάτησε και πάλι στον τερματοφύλακα της Φλωριάδας, ενώ στο 38ο λεπτό κεφαλιά του Πουλημένου μπλόκαρε  και πάλι ο Ψαρράς. Στο 42ο λεπτό, ο Κονισπολιάτης είχε ένα σουτ που έφυγε άουτ, ενώ στην επόμενη φάση, ο Χαρτσιάς βρέθηκε στο ύψος της περιοχής με τον Ψαρρά εκτός θέσης, όμως πλάσαρε άστοχα. Η Φλωριάδα είχε μόνο μια υποψία ευκαιρίας, με ένα φάουλ του Κότσι που έφυγε αρκετά άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και πάλι πρώτοι, στο 47ο λεπτό, με τον Ψαρρά να μπλοκάρει εύκολα την κεφαλιά του Πολυχρονάκη, για να χάσουν μεγάλη ευκαιρία στο 53ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Χαρτσιά, σαν κοντινό κόρνερ, ο Ντατίδης πήρε την κεφαλιά, με το Λεκάνη να διώχνει σωτήρια πάνω στη γραμμή. Στο 62ο λεπτό, νέα φάση για τον Κρόνο, με τον Κοιλιάρα να κινείται μες την περιοχή και να σουτάρει λίγο άουτ, ενώ ένα τέταρτο αργότερα, ο ίδιος παίκτης σε παρόμοια φάση σούταρε και πάλι, ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Ψαρρά. Στο 85ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έχασαν νέα μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Βλάσσης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε, με την μπάλα να κολλά στο βαρύ αγωνιστικό χώρο και να κάνει εύκολο το έργο του Ψαρρά που μπλόκαρε. Στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, οι άνθρωποι του Κρόνου φώναξαν για πέναλτι, με το διαιτητή να δείχνει "παίζετε" και τους γηπεδούχους να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Να σημειωθεί πως το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν ήταν το μόνο που διεξήχθη μαζί με το Ναυπακτιακός Αστέρας - Μακεδονικός Φούφα που έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1.

Διαιτητής : Κουρλός (Ευρυτανίας)  Βοηθοί : Μπύρος (Ευρυτανίας) - Κατσαρός (Ευρυτανίας)

ΑΟ Φλωριάδας (Γιάννος) : Ψαρράς, Γκαναβίας Ν., Γκανάρας, Αντωνιάδης, Γκώρος (77' Πανέτας), Κακιώνης, Πλατογιάννης, Γκίκα, Λεκάνης, Κότσι, Γουρούνας

Κρόνος Αγρυράδων (Πετρογιάννης) : Ζάχος, Κωστακιώτης (67' Βλάσσης), Ανυφαντής, Πουλημένος, Πολυχρονάκης, Ντατίδης, Χαρτσιάς (91' Αχείμαστος), Χατζηδημητρίου (81' Γραικός), Κονισπολιάτης, Κοιλιάρας, Μουζακίτης (67' Παπαστεργίου)