Ανώτερη η Άρτα 2013, επικράτησε των Ρακούν (pics)

Καλύτερη ήταν η Άρτα 2013 στο παιχνίδι κόντρα στα Ρακούν και επικράτησε εκτός έδρας με 1-3.

Με το δεξί μπήκε στο Πρωτάθλημα η Άρτα 2013, με την ομάδα του Δημήτρη Θόδη να είναι ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, και να παίρνει δίκαια τη νίκη, με 1-3. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και πήραν στο πρώτο δεκάλεπτο προβάδισμα δύο τερμάτων, έχοντας αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν περισσότερα τέρματα. Στο 4ο λεπτό, ο Παπαχρηστάκης με ωραία προσωπική ενέργεια και σουτ έγραψε το 0-1 για την Άρτα 2013, ενώ στο 9ο λεπτό και πριν καλά καλά συνέλθουν τα Ρακούν, ο Κατσαρός με σουτ έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Δήμου, γράφοντας το 0-2, και δίνοντας σαφές προβάδισμα νίκης στην ομάδα του. Στο 24ο λεπτό, ο Μαρκοστάμος μείωσε για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ, με τα Ρακούν όμως να μην μπορούν αν φτάσουν στην ολική ανατροπή.

Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90' μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν τη νίκη τους, με τον Γκούβα να σουτάρει δυνατά στο δοκάρι, και το Βλάχα στην επαναφορά μα σκοράρει με το κεφάλι, για το τελικό 1-3.

Διαιτητής : Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί : Βασίλα Φωτεινή - Βαρέλης Βασίλης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Δήμος (71' Βασιλάκης), Ψωράκης (60' Αγόρος), Ράικος, Κοντογιάννης, Μερκάι, Ζαχάρης (85' Μουσαβερές), Μπούκας, Καρέζος (85' Μαργώνης), Μαρκοστάμος, Τσιρώνης, Τσαμπούλας

Άρτα 2013 (Θόδης) : Τάτσης, Θόδης, Βάνας, Ρώιμπας, Κουτρούμπας, Ζαρκάδας, Στράτος (67' Παπαδημητρίου), Βλάχας, Κατσαρός, Γκούβας, Παπαχρηστάκης (47' Κουμπούρας - 75' Κοίλιας)