Ανέβασε στροφές στο β' μέρος η Αναγέννηση και πέρασε από το Πανόραμα

Φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Άρτας και νίκησε εύκολα με 27-21 το Πανόραμα, σε παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Οι γυναίκες της Αναγέννησης παρά το καλό πρώτο πεντάλεπτο δυσκολεύτηκαν αρκετά στο πρώτο ημίχρονο (12-13) κόντρα στην μαχητική ομάδα του Πανοράματος. Στην επανάληψη, ωστόσο, σοβαρεύτηκαν, έπαιξαν καλή άμυνα και βρήκαν λύσεις στην επίθεση, με αποτέλεσμα να πετύχουν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα με σκορ 21-27. Πρώτη σκόρερ για την Αναγέννηση στη σημερινή αναμέτρηση ήταν η Μπαλάφα με 8 τέρματα, με την Τσιομπάνου να την ακολουθεί με 6.

Διαιτητές: Πατιός - Τσιάνας

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 5-7, 8-8, 10-9, 12-13 (ημχ.), 12-16, 14-18, 15-21, 17-24, 19-24, 21-27

Πέναλτι: 4/6-6/7

Δίλεπτα: 3-3  Κόκκινη: Ντάλας (49')

ΑΕΠ Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Κουτσιμάνη, Ράτσικα, Σπανού, Αναστασιάδου, Αργυροπούλου 4, Αλυγιζάκη, Παπαδοπούλου Α. 1, Κουκλοτίδου, Παπαδοπούλου Γ., Κυρικλίδου 4, Αμανατίδου 2, Τσερέπη, Καραβέλη 1, Προκοπίδου 8, Λιούκα, Κουλούρη

Αναγέννηση Άρτας (Ντάλας): Μάμαλη, Μπαλάφα 8, Εμμανουηλίδου 5, Νάτσο 1, Σκάρα 2, Νούλα 3, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου, Τσιομπάνου 6, Σαϊντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Θεοδοσοπούλου Σ., Νταβίνοβιτς 2