2 στα 2 με το ίδιο σκορ για την Ολυμπιάδα

Με το ίδιο σκορ επικράτησε και στη 2η αγωνιστική, η Ολυμπιάδα, αυτή τη φορά των Ρακούν.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις, για την Ολυμπιάδα, με 2-0 κόντρα στα Ρακούν, που με τη σειρά τους γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους. Οι γηπεδούχοι έχοντας εξαιρετική αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια, άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό, όταν από σέντρα του Πανή, ο Κούσης με πλασέ έγραψε το 1-0. Τα Ρακούν προσπάθησαν να απαντήσουν άμεσα, έχοντας δύο πολύ καλές στιγμές σε τρία λεπτά. Αρχικά, στο 28' ο Σακκάς σούταρε από κοντά όμως έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Μόσιαλος σημάδεψε το δοκάρι του Λάμπρου. Η Ολυμπιάδα, εκμεταλλεύτηκε τις χαμένες ευκαιρίες της αντιπάλου ομάδας, και στο 43ο λεπτό πήρε κεφάλι με δύο γκολ στο σκορ, με τον Μπέκιο με κεφαλιά να νικά το Λιόλιο για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες είχαν από δυο καλές στιγμές, με το τελικό αποτέλεσμα ωστόσο, να μην αλλάζει. Για την Ολυμπιάδα, στο 67ο λεπτό ο Τζιμ Τζελιλάι σούταρε ψηλά, ενώ δύο λεπτά μετά, ο σκόρερ του πρώτου γκολ, Κούσης, είχε άστοχη κεφαλιά. Οι ηττημένοι από τη μεριά τους, έψαξαν ένα γκολ που θα τους ξαναβάλει στο ματς, όμως τόσο ο Δήμος στο 72ο λεπτό, όσο και ο Βαρούχος στα τελευταία λεπτά δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, και το 2-0 παρέμεινε.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Σαρλής Δημήτρης - Πετσίνης Δημήτρης

Παρατηρητής διαιτησίας: Μπουντούρης Γιάννης

Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής (Πάνου) : Λάμπρου, Λεκάνης, Ρώιμπας (46' Τζελιλάι Τζ.), Λιώλης, Παχούλας, Μπέκιος, Βέτσιος, Πανής (79' Μουσαβερές), Κούσης (83' Παππάς), Τζελιλάι Λ., Δήμος Β. (65' Μπαλόκου)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Μακρής, Δήμος Π. (84' Βαρούχος), Μάνδαλος, Τυρολόγος, Μαρκοστάμος, Σακκάς, Μόσιαλος (79' Γαλανός), Καλατζής, Παλιούρας (60' Ζαχαρης), Γεωργούλας (82' Καραγκούνης)