Δεύτερη νίκη με ανατροπή για το Κομμένο

Όπως και στην πρώτη αγωνιστική, αν και έμεινε πίσω σκορ, ο ΠΑΣ Κομμένου γύρισε το ματς και επικράτησε των Τζουμέρκων με 4-1.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις για τον ΠΑΣ Κομμένου, που σήμερα επικράτησε των Τζουμέρκων με 4-1. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ στο 11ο λεπτό, όταν έπειτα από γέμισμα και λάθος της άμυνας, ο Χάρος έγινε κάτοχος της μπάλας και με σουτ άνοιξε το σκορ. Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην επίθεση ψάχνοντας απάντηση, και έφτασαν στην ισοφάριση στο 26ο λεπτό, όταν Μανθιός και Κώστας Κασελούρης συνδυάστηκαν, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα για το 1-1. Το Κομμένο έφτασε στην ολική ανατροπή στο 38ο λεπτό, όταν ο Λάμπρος βρήκε το Μανθιό και εκείνος με σουτ έγραψε το 2-1. Οι γηπεδούχοι μάλιστα πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με δύο γκολ, αφού λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Λάμπρος με σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα, για το 3-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αλλάξουν την εικόνα του παιχνιδιού, με το Κομμένο να απειλεί με τέταρτο γκολ, στο 62ο λεπτό, με τον Κασελούρη από θέση τετ α τετ να πλασάρει άουτ, ενώ ίδια κατάληξη είχε και ωραίο σουτ του Διονύση Νάτσιου στο 73'. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό, όταν ο Διονύσης Νάτσιος έκανε ωραία προσωπική ενέργεια και μοίρασε στον Πανακούλια που σε κενή εστία δε λάθεψε.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Σαρλής Χρήστος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Κόρδας (46' Νάτσιος Δ.), Ντάμας (58' Πάνος), Νάτσιος Σ., Χαλκιάς, Κοντογιάννης, Κασελούρης Π., Λάμπρος, Αποστόλου, Μανθιός (75' Παππάς), Κασελούρης Κ. (81' Πανακούλιας)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Καραμπούλας, Τσιώρης, Τσιούνης, Κωνσταντινίδης, Βόιδαρος (46' Δήμος), Στύλιος, Χάρος, Κατσάνος Γ., Κατσάνος Π., Διονύσης Ν., Διονύσης Δ. (85' Κουτσοκώστας)