Ισοπαλία στον Άγιο για Παναγροτικό και Αγ. Παρασκευή

Στην ισοπαλία με 1-1 έμειναν σε πρωινό ματς για τη 2η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΑ,

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Παναγροτικός και Ολυμπιάδα για τη 2η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΑ, σε ματς που διεξήχθη στον Άγιο Σπυρίδωνα. Το πρώτο μισό δεν ήταν πλούσιο σε φάσεις, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία καλή στιγμή, αρχικά οι γηπεδούχοι στο 25' με τον Νταλάκα να σεντράρει και το Γείτονα με προβολή να αστοχεί, και η Ολυμπιάδα στο 40ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Δήμου, ο Παπαγιάννης σημάδεψε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Άγιος πήρε το προβάδισμα νωρίς, στο 50ο λεπτό, με το Λ. Γεωργάρα με προβολή από φάουλ του Πουλιάνου να γράφει το 1-0. Στο 65ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφτασαν μια ανάσα από το δεύτερο γκολ, με τον Κ. Γεωργάρα από πάσα του Πουλιάνου να σημαδεύει το δοκάρι, για να φέρει λίγο αργότερα, στο 69' η Ολυμπιάδα το ματς στα ίσα με ωραία εκτέλεση φάουλ του Δήμου. Στο 75ο λεπτό, ο Γκίκας βρήκε τον Πουλιάνο που σούταρε λίγο άουτ, ενώ στο 78', γύρισμα  του Μπότσαρη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 86ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με την ανατροπή στην κόντρα, όμως ο Κούσης σούταρε άουτ, ενώ στην τελευταία φάση του ματς, από φάουλ του Νταλάκα, η κεφαλιά του Θοδωρή Γείτονα έφυγε μόλις άουτ.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Δημητρόπουλος Γιάννης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσιάτσιος) : Λάζαρος, Μυφταράι (46' Νάσκαρης), Μπότσαρης, Γείτονας Στ., Νταλάκας, Θεοδώρου, Πουλιάνος, Γκίκας, Γείτονας Θ., Γεωργάρας Λ. (73' Μένα), Γεωργάρας Κ.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Παπακώστας, Σερβετάς, Παχούλας (64' Κούσης), Λεκάνης, Λιώλης, Γεωργούλας, Παππάς, Πανής (76' Γώτας), Δήμος, Παπαγιάννης